Szybkość internetu

Witam !

Poszukuje tabelki lub jakiejś stronki z jaką prędkością pobiera się film 1mb 2mb coś takiego :

Film DVD

1mb’s - pare godzin

2mb’s - godzine i pół

6mb’s - 30minut

10mb’s

20mb’s coś takiego proszę o pomoc :slight_smile: Chodzi o interne który podłancza się modemem do telefonu stacjonarnego :slight_smile:

A sam tego nie możesz sobie policzyć?

Np. masz film załóżmy 700mb i łącze 1mb - 700/128 = 5,46h. Poza tym to nie jest tak, że mając dane łącze będziesz miał taką prędkość, ni mniej ni więcej… Zależy to od wielu czynników.

Łatwo to sobie samemu przeliczyć.

Sprawdzasz swoją prędkość (np. tu: http://www.speedtest.net/), wynik (podany zwykle w megabitach na sec) przeliczasz na megabajty (czyli dzielisz przez 8; np. moje 4 Mb/s : 8 = 0,5 MB/s).

Teraz gdy chodzi o DVD to jej rozmiar (dla uproszczenia przyjmijmy 4,4 GB) przeliczasz na megabajty (czyli 4,4 GB * 1024 = 4505,6 MB).

Teraz rozmiar dzielisz przez prędkość i otrzymujesz czas pobierania w sekundach (np. 4505,6 MB : 0,5 MB/s = 9011,2 sec) dzielisz przez 60 sekund i otrzymujesz czas w minutach (9011,2 sec :60 sec = 150,19 min czyli 2 godz i 30 min).

W ten sposób otrzymujesz przybliżony czas pobierania przy założeniu że od samego początku do samego końca będziesz miał pełną prędkość pobierania (w praktyce rzadko to się zdarza).

Dodane 28.07.2010 (Śr) 14:23

freeq52 , Coś chyba pokręciłeś z tą tabelką bo według twojego przelicznika by wychodziło że 4,4GB bym pobierał prawie 9 godzin zamiast 2 i pół godziny jak w moim przeliczniku (a ten mój przelicznik pokrywa się w przybliżeniu z rzeczywistym czasem pobierania na moim łączu - różnica między moim wyliczeniem a rzeczywistością jest wielkości ok 10 min).

Dodane 28.07.2010 (Śr) 14:28

Piecuch21 , wystarczyło trochę pogooglać: https://encrypted.google.com/search?ie= … pobierania

Ten kalkulator z pierwszego linku sprawdziłem że dobrze działa (rozmiar trzeba pisywać z kropką zamiast przecinka): http://narzedzia.skryptoteka.pl/narzedz … pobieranie

Na www.speedtest.net od jakiegoś czasu po wykonanym teście prędkości automatycznie ukazuję się ramka z takimi obliczeniami. :wink:

Też prawda ale tam są tylko 3 przykładowe wielkości pliku a jak ktoś chce sobie obliczyć inną wielkość niż tam podane lub przy innej prędkości to można to zrobić podaną prze mnie metodą lub tym kalkulatorem.

Tak, zgadza się :slight_smile:

Wiem że zależy od wielu czynników ale chciałem przykładowo :wink: Dziękuje za wypowiedzi

Do zamknięcia :wink:

Chyba coś Ci się pokićkało , moje łącze ma 512kb i pobiera z szybkością 65kb/s i plik wielkości 800mb pobiera w około trzy i pół godziny , a Ty napisałeś że łącze 1mb/s będzie pobierało ponad 5 godzin i to plik ważący 700MB

Internet 1,3mb’s pobiera film rmvb w max 1 i pół godziny mi lata po 130kb’s :slight_smile:

Chciałem dostać taką rubryke bo mysle nad zmienieniem na 6 bo jak chce 10 lub 20 to możliwe że w mojej miejscowość nie ma takiego nadajnika :slight_smile:

Obliczy mi ktoś po ile by się ściągał film rmvb 700mb z 6mb’s ?

Dodane 28.07.2010 (Śr) 17:54

Internet 1,3mb’s pobiera film rmvb w max 1 i pół godziny mi lata po 130kb’s :slight_smile:

Chciałem dostać taką rubryke bo mysle nad zmienieniem na 6 bo jak chce 10 lub 20 to możliwe że w mojej miejscowość nie ma takiego nadajnika :slight_smile:

Obliczy mi ktoś po ile by się ściągał film rmvb 700mb z 6mb’s ?

Około 15 minut przy założeniu, że będzie się ściągał z maksymalną prędkością 6Mb/s, co może być bardzo trudne do uzyskania w rzeczywistości

Heh, zależy skąd ściągane. Ja osobiście ściągałem na tortach plik z prędkością ok. 30 Mbps (testowałem nowe łącze w firmie). Warunek - muszą być źródła. Jeśli jest to plik udostępniany przez Polaków to zapomnij, że wyciągniesz więcej niż jakieś 2 Mbps. Jeden seed chyba ze Szwecji sam puścił mi kilka Mbps.

Z FTP-a ściągałem obraz Debiana czy Ubuntu (albo w zasadzie któregokolwiek innego distro) i mając łącze 16 Mbps leciało pełną parą.

Rośnie Internecik w prędkość, ale niestety w Polsce bardzo, bardzo powoli :-/

Ja nie torent bo w torencie to się mogę zabić z jego prędkością .

Ile by mi poszło normalnie part 200mb czegoś z internetem 7’2mb’s ?

z internetem 1’3mb idzie mi w około 20-30 min po 120-130 kb’s

Chcesz aby Ci zrobić te wyliczenia ale stosujesz jednostki, które nie istnieją. Co to znaczy “mb’s” i “kb’s”, “mb”?

Istnieją za to jednostki Mb/s, MB/s, kb/s, kB/s, MB.

Nie jest obojętne gdy napiszesz Mb/s zamiast MB/s (lub na odwrót) bo to są jednostki oznaczające całkiem inne wielkości transmisji.

Piecuch21 , już chyba przesadzasz, dostałeś ode mnie linka do dobrego kalkulatora prędkości pobierania to nie zawracaj nam głowy ciągłymi prośbami o wyliczenie. :-x

Wchodzisz na http://narzedzia.skryptoteka.pl/narzedz … pobieranie i wklepujesz co chcesz obliczyć.

Ok, przyznaje się mój błąd, tak to jest jak się coś pisze wstając po nocce (sam się dziwię co napisałem). scripter1 napisał to prawidłowo, sorry za wprowadzenie w błąd…