Szybkość internetu

(Piecuch21) #1

Witam !

Poszukuje tabelki lub jakiejś stronki z jaką prędkością pobiera się film 1mb 2mb coś takiego :

Film DVD

1mb’s - pare godzin

2mb’s - godzine i pół

6mb’s - 30minut

10mb’s

20mb’s coś takiego proszę o pomoc :slight_smile: Chodzi o interne który podłancza się modemem do telefonu stacjonarnego :slight_smile:

(Freeq52) #2

A sam tego nie możesz sobie policzyć?

Np. masz film załóżmy 700mb i łącze 1mb - 700/128 = 5,46h. Poza tym to nie jest tak, że mając dane łącze będziesz miał taką prędkość, ni mniej ni więcej… Zależy to od wielu czynników.

(scripter1) #3

Łatwo to sobie samemu przeliczyć.

Sprawdzasz swoją prędkość (np. tu: http://www.speedtest.net/), wynik (podany zwykle w megabitach na sec) przeliczasz na megabajty (czyli dzielisz przez 8; np. moje 4 Mb/s : 8 = 0,5 MB/s).

Teraz gdy chodzi o DVD to jej rozmiar (dla uproszczenia przyjmijmy 4,4 GB) przeliczasz na megabajty (czyli 4,4 GB * 1024 = 4505,6 MB).

Teraz rozmiar dzielisz przez prędkość i otrzymujesz czas pobierania w sekundach (np. 4505,6 MB : 0,5 MB/s = 9011,2 sec) dzielisz przez 60 sekund i otrzymujesz czas w minutach (9011,2 sec :60 sec = 150,19 min czyli 2 godz i 30 min).

W ten sposób otrzymujesz przybliżony czas pobierania przy założeniu że od samego początku do samego końca będziesz miał pełną prędkość pobierania (w praktyce rzadko to się zdarza).

Dodane 28.07.2010 (Śr) 14:23

freeq52 , Coś chyba pokręciłeś z tą tabelką bo według twojego przelicznika by wychodziło że 4,4GB bym pobierał prawie 9 godzin zamiast 2 i pół godziny jak w moim przeliczniku (a ten mój przelicznik pokrywa się w przybliżeniu z rzeczywistym czasem pobierania na moim łączu - różnica między moim wyliczeniem a rzeczywistością jest wielkości ok 10 min).

Dodane 28.07.2010 (Śr) 14:28

Piecuch21 , wystarczyło trochę pogooglać: https://encrypted.google.com/search?ie= … pobierania

Ten kalkulator z pierwszego linku sprawdziłem że dobrze działa (rozmiar trzeba pisywać z kropką zamiast przecinka): http://narzedzia.skryptoteka.pl/narzedz … pobieranie

(ant0n) #4

Na www.speedtest.net od jakiegoś czasu po wykonanym teście prędkości automatycznie ukazuję się ramka z takimi obliczeniami. :wink:

(scripter1) #5

Też prawda ale tam są tylko 3 przykładowe wielkości pliku a jak ktoś chce sobie obliczyć inną wielkość niż tam podane lub przy innej prędkości to można to zrobić podaną prze mnie metodą lub tym kalkulatorem.

(ant0n) #6

Tak, zgadza się :slight_smile:

(Piecuch21) #7

Wiem że zależy od wielu czynników ale chciałem przykładowo :wink: Dziękuje za wypowiedzi

Do zamknięcia :wink:

(Kuczkowiak) #8

Chyba coś Ci się pokićkało , moje łącze ma 512kb i pobiera z szybkością 65kb/s i plik wielkości 800mb pobiera w około trzy i pół godziny , a Ty napisałeś że łącze 1mb/s będzie pobierało ponad 5 godzin i to plik ważący 700MB

(Piecuch21) #9

Internet 1,3mb’s pobiera film rmvb w max 1 i pół godziny mi lata po 130kb’s :slight_smile:

Chciałem dostać taką rubryke bo mysle nad zmienieniem na 6 bo jak chce 10 lub 20 to możliwe że w mojej miejscowość nie ma takiego nadajnika :slight_smile:

Obliczy mi ktoś po ile by się ściągał film rmvb 700mb z 6mb’s ?

Dodane 28.07.2010 (Śr) 17:54

Internet 1,3mb’s pobiera film rmvb w max 1 i pół godziny mi lata po 130kb’s :slight_smile:

Chciałem dostać taką rubryke bo mysle nad zmienieniem na 6 bo jak chce 10 lub 20 to możliwe że w mojej miejscowość nie ma takiego nadajnika :slight_smile:

Obliczy mi ktoś po ile by się ściągał film rmvb 700mb z 6mb’s ?

(Simplex111) #10

Około 15 minut przy założeniu, że będzie się ściągał z maksymalną prędkością 6Mb/s, co może być bardzo trudne do uzyskania w rzeczywistości

(ant0n) #11

Heh, zależy skąd ściągane. Ja osobiście ściągałem na tortach plik z prędkością ok. 30 Mbps (testowałem nowe łącze w firmie). Warunek - muszą być źródła. Jeśli jest to plik udostępniany przez Polaków to zapomnij, że wyciągniesz więcej niż jakieś 2 Mbps. Jeden seed chyba ze Szwecji sam puścił mi kilka Mbps.

Z FTP-a ściągałem obraz Debiana czy Ubuntu (albo w zasadzie któregokolwiek innego distro) i mając łącze 16 Mbps leciało pełną parą.

Rośnie Internecik w prędkość, ale niestety w Polsce bardzo, bardzo powoli :-/

(Piecuch21) #12

Ja nie torent bo w torencie to się mogę zabić z jego prędkością .

Ile by mi poszło normalnie part 200mb czegoś z internetem 7’2mb’s ?

z internetem 1’3mb idzie mi w około 20-30 min po 120-130 kb’s

(QwartzC) #13

Chcesz aby Ci zrobić te wyliczenia ale stosujesz jednostki, które nie istnieją. Co to znaczy “mb’s” i “kb’s”, “mb”?

Istnieją za to jednostki Mb/s, MB/s, kb/s, kB/s, MB.

Nie jest obojętne gdy napiszesz Mb/s zamiast MB/s (lub na odwrót) bo to są jednostki oznaczające całkiem inne wielkości transmisji.

(scripter1) #14

Piecuch21 , już chyba przesadzasz, dostałeś ode mnie linka do dobrego kalkulatora prędkości pobierania to nie zawracaj nam głowy ciągłymi prośbami o wyliczenie. :-x

Wchodzisz na http://narzedzia.skryptoteka.pl/narzedz … pobieranie i wklepujesz co chcesz obliczyć.

(Freeq52) #15

Ok, przyznaje się mój błąd, tak to jest jak się coś pisze wstając po nocce (sam się dziwię co napisałem). scripter1 napisał to prawidłowo, sorry za wprowadzenie w błąd…