Szybkość internetu

Witam. Mam teraz internet z kablówki w umowie mam 50mb szybkosci. I teraz mam pytanie dlaczego mam na komputerze przez kabel szybkość prawie 100mb a przez wifii 40mb może ktos mi wytłumaczyć???

Zacznij od poprawienia w poście jednostek, bo ja nie wiem czy tobie chodzi o mega bity Mb, czy mega bajty MB.

Różnica prędkości może wynikać z kart sieciowych przy pomocy których się łączysz.

Bo pewnie masz słaby zasięg i/lub sygnał wifi, i to w starej technologii.

Jaki masz router?

Mb/s jesli nie wiadomo jak net dziala. A router mam tp link tl-wr740n

Czego oczekujesz od takiego routerka?

Jaka karta wifi w laptopie? Odczytasz w menadżerze urzadzeń Windows.

Jeśli karta sieciowa wyciąga 40Mb, to wygląda że łączy się w standardzie 802.11g. Podaj model karty sieciowej, ale wygląda że wszystko jest w porządku.

ogólnie laptopa nie posiadam tylko był kuzyn to sobie sprawdziłem jaka prędkość. Bo w komórce jest taka sama jak w laptopie była. Ale to dziwne bo mam w umowie 50 Mb/s a na kompie pod kablem pokazuje prawie 100Mb/s aż taka różnica by była. Już myślałem że wina routera

Narzekasz bo ci dali prawie dwa razy tyle ile płącisz?? Bez sensu. Po WiFi zawsze będzie wolniej, w standardzie N300 cięzko czasem przy samym routerze osiągnąc 100Mb/s bo to zalezy od karty wifi odbierającej sygnał z routera i ustawien w routerze.

Nienarzekam za samego neta place 29 a z telewizja 69