Szybkość kompa z rana, a potem chodzi szybciej

Czy wam też komp z rana chodzi wolniej, a za pare minut jak się rozgrzeje i rozrusza to normalnie chodzi?? Chodzi o pierwsze włączenie kompa w danym dniu.

Jak każdy po ciężkiej nocy ma prawo być zaspany. Fundnij mu mocną dużą czarną, powinien się rozbudzić. :wink:

A w związku z pytaniem, nie zauważam u siebie szczególnej różnicy między rankiem a dniem.

Zapewne chodzi o to, że po pierwszym uruchomieniu w danym dniu komputer sprawdza wszelkiego rodzaju aktualizacje… np. Windows Update czy aktualizacja antywirusa. To spowolnienie wynika zapewne z tego.

Bądź dysk Twój daje Ci takie wrażenie. Ja codziennie rano tak mam więc komputerowi już się nie przyglądam…

Ja to włączam komputer , loguje się ide do WC , wracam i czekam aż dokończy swe dzieło . U mnie Arcavira i tak spowalnia dużo kompa . A róznicy nie widze

Ja też nie widze…

Też tak miałem. Przy włączeniu kompa, ładuje wszystkie programy w zasobniku (antyvira, sieć, menedżery ściągania, dźwięku, obsługi telefonu, PPC… etc)

Pulpit jest już wtedy załadowany można pracować, lecz komputer jest spowolniony. Jeżeli chcesz wyłączyć nie potrzebne dla ciebie usługi przy włączaniu:

start->Uruchom->msconfig->zakładka uruchamianie

Wyłączaj tylko te usługi, przy których masz PEWNOSĆ, że nie są potrzebne.

Przyspieszyć ładowanie kompa może defragmentacja dysku (Start->Wszystkie programy->akcesoria->narzędzia systemowe->defragmentator)

Mi jednak pomogła… zmiana kompa :slight_smile:

To temat : “Szybkość kompa z rana, a potem chodzi szybciej.”

A nie : " Jak przyśpieszyć kompa "

Pioter233 , dałem, trochę od siebie :slight_smile: Ale przecież powiedziałem, że tez tak miałem, nie? Więc o co chooodzi :slight_smile:

Minimalnie może się różnic tak jak koledzy wyżej napisali, że system spr. jakieś aktualizacje, nowe wersje programów itp.

pozdrawiam,

Monka