Szybkość łącza a sprzęt komputerowy?

Witam wszystkich serdecznie,mam takie pytanie do ludzi z dużo wiekszą wiedzą niż moja? Czy to normalne,przy pakiecie przekazu łacza internetu 256kbps-okna otwieraja sie z prędkościa 15-20KB/s,czasami przy 80procentach otwarcia okna,zawiecha na 1minute? Pobierajac jakies pliki ,moja szybkość pobierania nie jest większa niz 30KB/s?Czy w sobote i niedziele jest przeciazenie i wolniej chodzi internet,ze wzgledu na ilość osób?-dodam ze niewymagam "bóg jeden wie"niewiadomo jakiej prędkości,bo i sprzet mam nie najnowszej generacji?czy tak musi być czy da sie coś z tym zrobić,ewentualnie.Prosze o jakies sugestie ,odpowiedzi,serdecznie dziekuje.-Procesor;Intel Celeron 4A,2400MHz(6x400)Pamiec;512MB,Bios;Award(02.19.2003)Płyta główna 64bit.

Co do otwierania stron to jakie przeglądarki używasz? Co do ściągania to Twój max to 32 (gdyż 256 / 8 = 32) Co do weekendu to jest więcej ludzi w sieci i Twój internet będzie wolniej chodził ze względu na przeciążenia. Są jakieś programy do “przyśpieszania” internetu ale nie wiem czy naprawde coś dawają (poszukaj w http://www.google.pl ) Sprzęt to jedna sprawa a szybkość łącza internetowego to druga.

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Dodatkowo, proponuję zapoznanie się z TYMI informacjami.

Witam,używam opery.Dziekuje za informacje,tak też myślałem?starość nie radość,pozdrawiam serdecznie. :cry: