Szybkość łącza w Netii

Konsultant z Netii powiedział mi że max. prędkość jaka mogę mieć na moim łączu to 6 Mb. Obecnie mam internet w Netii 1,3 Mb na łączu TP.

Czy gdybym przeszedł do TP to max. prędkość też byłaby 6 Mb czy może wyższa? Od czego to zależy?

To są parametry techniczne linii, dostawca nie ma tutaj znaczenia niezależnie co wybierzesz. Problem nie przeskoczenia.

U nich w netii tak to widać i faktycznie tak może być ale w tp może być więcej…nie wiem jak to jest mając np.10 mb pewnie trzeba zmieniać kable…ja bym lepiej zmienił dostawcę, ani tp ani netia w moim mieście jest oferta za internet 10 mb 50 zł …ps.system jaki oni mają jest moim zdaniem przestarzały u mnie kiedyś mówili że nawet 4 mb nie zadziała a mam 4 mb i działa bardzo dobrze

Zawarłem umowę z Netią, że od 1 października ma być internet 6Mb - do tej pory 1,3Mb . Przy zawieraniu umowy babka oczywiście mówiła, że na moim łączu internet do 10 Mb może być. Po telefonie wczorajszym do Netii coś ruszyło - aha i dowiedziałem, się że mogę mieć tylko 6 Mb. Teraz sprawdzałem na testerze netii i wychodzi 3,2 Mb - trochę mało bo miało być do 6 Mb. Dzwonić jutro czy poczekać na jakąś synchronizację linii czy to się już nie zmieni ta szybkość? Router netia spot jeszcze nie doszedł na razie mam ten stary modem sagem niebieski.

czekaj aż dojdzie nowy router i wtedy zobacz szybkość :slight_smile:

Aha to szybkość zależy czy to jest router czy stary modem?

kliknij na pasku narzędzi na ten trójkąt zielony powinno wyskoczyć takie coś :

sagem_f@st_800_monitor15.gif

następnie wciśnij na klawiaturze ALT+D ,pojawi się taka większa tabelka wybierz tam zakładkę ATM/DSL będą tam parametry linii pokaż je tutaj może jest za słaba.

sam ten modem powinien uciągnąć 6MB .jak dostaniesz netia spot to podepnij go pod kartę sieciową mam nadzieje że taką posiadasz zintegrowaną na płycie głównej?

twój stary modem jest pod usb podpięty a to jest dodatkowy zamulacz

router może trochę poprawić prędkość ale na dużo nie licz

prędkość pobierania 4096 kbps nie odzwierciedla rzeczywistej prędkości jest to prędkość synchronizacji np żeby było równe 6Mb to synchronizacja musi wynośic 7456 kbps zerknij tu w zakładkę informacje techniczne http://www.orange.pl/kid,4002234817,id, … ticle.html

twoja linia jest zbyt długa na 6Mb raczej nic z tym nie zrobisz, możesz w domu skrócić kable jak tylko jest to możliwe

Jak się skraca kable? Które i co to da?

Dzwoniłem do Netii i niestety chyba nie da rady więcej wyciagnąć. Konsultant podawał, że odległość linii od centrali ok. 2,5 km no i dawał do zrozumienia, że linie są przestarzałe. Gościu mówił, że router nic nie da w szybkości. No nic pewnie pozostaje się cieszyć tymi 3,5 Mb niż 1,2Mb.

Czy dane z routera o max. rate są wiarygodne? Co jak np. pokaże mi max rate downstream np. 10676 kbps ? Czy mam się sugerować tym co pokazuje router o max rate?

zazwyczaj prędkość jest jakiś 1Mb lub 2Mb niższa niż podaje router w max rate

kabel im krótszy, tym lepiej ,ja od gniazdka telefonicznego do routera mam kabel długości 15 metrów jak router podłącze kablem o długości 1 metra do gniazdka to mam prawie 2dB mniejsze tłumienie a to daje mi niecały 1Mb już więcej niż na tym długim kablu , podłączyłem kiedyś router bezpośrednio do puszki na dworze żeby sprawdzić i o kolejne 2 dB było niższe tłumienie w sumie obniżyłem o 4dB tłumienie i już było prawie 2 Mb więcej :slight_smile: kable w domu są o innej strukturze i są większe straty sygnału na nich, jak mamy dodatkowo koło gniazdka telefonicznego gniazdko prądowe to też może pogorszyć parametry netia czy tam Orange nie skróci ci linii poza domem,pozostaje ci pokombinować w domu niewiele to da ale zawsze coś