Szybkosc ladowania autostartu

witam,

odinstalowalem Norton Internet Security (koniec subskrybcji) i zainstalowalem kerio + avast. Z ciekawosci sprawdzilem jaka jest roznica w szybkosci ladowania sie systemu. wczesniej razem z NISem ladowal 13-14 wagonikow. razem z kerio + avast cirka 10. Zadowolony postanowilem jeszcze bardziej przyspieszyc i wywalilem z autostartu kilka programikow toshiby z ktorych rzadko korzystam i cos tam z One Note od Offica (byl zainstalowany zaraz po kupnie). uruchamiam ponownie - 14 wagonikow!

sprawdzilem wszystko jeszcze raz i teraz ladowanie wymaga 14 - 15 wagonikow. tego One Note nie moge teraz w ogole przywrocic w msconfin/autostart.

moze ktos wytlumaczyc o co chodzi? najbardziej dziwi mnie, ze po zmniejszeniu liczby programow ladujacych sie w autostracie system potrzebuje wiecej czasu na zaladowanie.

wielkie dzieki, willi

możesz wkleić log z hijacka. tam będą ukazane wszystkie uruchomione w danej chwili aplikacje, procesy itd :slight_smile: to może być wina avasta, dośc długo jego bazy sygnatur wirusów się ładują do pamięci. z moim av jest podobnie raz szybciej się os załaduje raz troszke później :slight_smile:

Dziwny sposób mierzenia czasu ładowania systemu :? Mi jak system startuje to w pewnym momencie proc tak pracuje że “wagoniki” się zatrzymują, przez co przelatuje ich w sumie mniej, choć system wcale nie startuje szybciej z tego powodu…

Poszukaj programu Bootvis - służy do optymalizacji startu systemu. Na pewno przyspieszy ci znacznie start Windowsa

zainstaluj program Bootvire

mam pocka 750 128 sd ram i xp pro i mam 2-3 ‘wagoniki’

oois działania bootvir’a

Pyra , któryś już raz przekręcasz nazwę tego programu. Prawidłowa to MS BootVis.

A co do tematu:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=5499

nie wiem, jakoś tak się nazywa, napisz czy pomogł oczy nie, bo jak nie to moze masz syf w kompie ? jakieś śmieci ?