Szybkość pobierania plików przez uTorrent

Witam !

Od jakiegoś czasu pobieram różne pliki programem uTorrent.

Chciałem zainstalować grę Call of Duty 4 Modern Warfare, ale płytka już stara i nie czyta jednego pliku (nawet jak chcę przekopiować poza instalacją z płyty na dysk).

Dlatego Zacząłem pobierać grę i zamierzałem wpisać swój oryginalny klucz do gry, gdy instalator o takie coś poprosi.

Ale zaczynają się problemy, chodzi o to, że jak na mój internet, to mam dość małą prędkość pobierania. Posiadam internet kablowy od Netii, 4mb.

Jednak ta gra, jak i wszystkie inne pliki, które pobierałem, ściągają się z szybkością jedynie 200-300kb/s.

Mam kolegów, których internet także ma 4mb i też mają go od Netii, z tą różnicą, że im pobiera nawet 1mb/s

Czy jest jakiś sposób, aby mój uTorrent Wyciskał 1mb/s?

Proszę o pomoc…

Jeżeli masz neta 4 mb/s to twój transfer powinien wynosić max. 512 kb/s.

Ja mam neta w neostradzie 10 mb/s i mój transfer wynosi 1 mb/s - 1.2 mb/s

A że Ci tak się ściąga z uTorrenta to dlatego że nie wystarczająco dużo osób udostępnia ten plik co chcesz pobrać tzw. seedy.

Jeżeli chcesz z max. prędkością ściągać musisz szukać torrentów z dużą liczba seedów.

Akurat ten torrent z Call of Duty ma 463 seeedy na jednej stronie z torrentami, a mam wgrane wszystkie trackery jakie są możliwe ;/

Jeżeli na stronie jest tak napisane to też nie świadczy, że wszyscy akurat w danej chwili udostępniają to.

Jak coś czasami potrzebuję i na stronie napisane że jest np. 2000 seedów, to po włączeniu torrenta okazuje się że 10 tylko seeduje.

Tak w ogóle to najwięcej ludzi seeduje wieczorami, nockami, ale to też zależy jaki torrent. Warto czytać komentarze.

W nowym uTorrencie nie ma pokazane, ile mam seed-erów, ale dzięki za pomoc, zostawię kompa na noc i może się pobierze :wink:

Jest - wybierasz PPM na pasku, gdzie wcześniej były seedy i zaznaczasz co chcesz wyświetlać.

A co do prędkości, to zobacz też na peery, szybciej będziesz pobierał gdy jest ich 50 na 200 seedów, niż np. 400 na 200 seedów.

Sprawdź też czy prędkość wysyłania nie ogranicza ci przepustowości łącza (jeżeli wysyłasz z pełną prędkością, to będziesz miał dużo słabszy download).

Tylko pytanie po twoim jakże “legalnym” wstępie jest następujące, po co ściągasz całą grę, a nie zaznaczysz do ściągania tylko tego jednego pliku którego nie czyta? :>

Ponieważ tam jest obraz płyty, który trzeba zamontować i dopiero wtedy można przecież skopiować pliki. Chyba, że jest jakiś inny sposób. Wtedy proszę o wytłumaczenie mi, jak to się robi, bo nie chce mi się pobierać całej gry :slight_smile:

To w takim razie :

Prędkość ściągania protokołem Torrent zależy od kilku czynników:

  • Czy masz otwarty port na którym działa program?

  • Czy Nie masz włączonego ograniczenia prędkości pobierania?

  • czy NIE ograniczasz prędkości wysyłania (zwiększając udostępnianie, zwiększy się też pobieranie)

  • czy masz odpowiednią ilość trackerów do danego torrenta?

  • czy w danym torrencie jest odpowiednia ilość seedów (ludzi udostępniających całość tego co pobierasz, czyli tych, co już ściągnęli, ale dalej udostępniają).

  • czy nie masz za bardzo ograniczonej ilości połączeń na torrent?

To tak z głównych rzeczy, nie będę się rozczulał nad kolejnymi.

Dzięki, już pobrałem, ale na przyszłość się przyda :slight_smile: Rzeczywiście chodziło o to, że moja płytka jest za stara i nie czyta mi jednego pliku podczas instalacji. Jak pobrałem, to wszystko śmiga :slight_smile: Oczywiście na moim CD-keyu :slight_smile:

Dzięki :wink: