Szybkość pobierania utorrent oraz steam

Czy mógłbym przyśpieszyć prędkość pobierania z utorrent oraz steam?

Normalnie gdy pobieram jakiś plik z przeglądarki idzie po 5mb/s i więcej, a gdy pobieram z utorrent lub steam nie mogę przekroczyć 1mb/s.

Tylko raz gdy włączyłem utorrent pobierało z prędkością 6mb/s.

To z jaką prędkością ściągasz przez UTorrenta nie ma żadnego powiązania z Twoją prędkością Internetu. Prędkość ściągania z UTorrenta zależy tylko od ilości komputerów, które wysyłają Tobie dany plik.

Możesz jedynie poprawić troszkę prędkość poprzez wprowadzenie odpowiednich parametrów w ustawieniach programu opierając się na wyliczeniach z poniższej strony.

http://infinite-source.de/az/az-calc.html

Większych bzdur nie przeczytałem przez cały dzisiejszy dzień…

W takim razie rozwiń temat i oświeć wszystkich. Skrót myślowy czasami pomaga zrozumieć problem. Domniemam, że chodzi o ilość komputerów oraz ile danych wysyła dany komputer do ciebie.

A niby jak według Ciebie działa standardowa sieć P2P, jak przecież wiadomo, że na zasadzie wysyłania, im więcej wysyłających tym szybciej dany plik można ściągnąć. Może oświecisz wszystkich skoro taki mądry jesteś jaki wpływ na to ma prędkość internetu.

Zawężę, skoro nie czaisz:

Czyli po co w ogóle komu kolwiek, jakie kolwiek łącze internetowe, po co kupować prędkości rzędu 25mb/s jak można łączyć się modemem 56k i mieć takie same prędkości na torrencie? W końcu prędkość ściągania z torrentów NIE MA NIC wspólnego z naszym łączem…

Fachowcy na tym forum…

Ty kompletnie nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Zalecam powrót do szkoły podstawowej albo do jeszcze niższego stopnia edukacji ale w Twoim wypadku to chyba nawet i to nie pomoże. W takim razie wyjaśnię Ci to jak dziecku skoro za takiego próbujesz się pokazać. To nie szybkość internetu decyduje o tym z jaką prędkością dany plik jest ściągany z sieci P2P tylko ilość osób, które w danej chwili ten plik wysyłają. 5, 25 czy 100 Mb/s, to tylko górna granica prędkości jaką możemy uzyskać ale ona jest drugorzędna ponieważ aby w ogóle zbliżyć się do takiej prędkości, to odpowiednio duża ilość osób musi taki plik wysyłać i to jest pierwszorzędna sprawa. Nie będzie odpowiednio dużej ilości osób, to nawet 1 Gb/s nie pomoże i będzie się ściągało z prędkością poniżej 1 MB/s. Głównym powodem takiej sytuacji w Polsce jest internet asynchroniczny i jeszcze przez dłuższy czas się to nie zmieni.

O to właśnie autor wątku się pytał dlaczego jak ściąga program np. z portalu DP, to leci mu z max prędkością 5 Mb/s i więcej, a gdy ściąga pliki z P2P to mu leci często poniżej 1 Mb/s.

Sam w swoim podpisie linkujesz do regulaminu, który jednocześnie nagminnie łamiesz - nie czytasz ze zrozumieniem, piszesz posty, które kompletnie nic nie wnoszą do danego tematu i zaśmiecasz forum. Jesteś typowym przykładem internetowej hipokryzji, która powinna być tępiona w zarodku.

czyli mam 10000 seedow i tyśiąc pięćsetstodziewięćset leechow, i chcesz powiedzieć, że to że akurat połączyłem się z netem przez 3g nie ma żadnego wpływu, chyba właśnie zbyt dokładnie czytam wypociny na tym forum.

Ma, zadowolony.

Wszystkim chodzi o to, że przepustowość łącza to jedno a dobre podłączenie się do torrenta to drugie. Możesz mieć i 100Mb/s łącze a i tak z kiepskiego torrenta ( i tutaj też jest wiele możliwości - za dużo perów w stosunku do seedów, seed słaby upload, initial seeding, peer słaby upload, peer pijawka) nie wiele się wyciągnie.