Szybkość sieci WIFI

Hej,

Czy ktoś wie w jaki sposób można sprawdzić szybkość sieci WIFI pomiędzy laptopem a routerem?

ping IP_ROUTERA

Prawdopodobnie wyjdzie coś pomiędzy 0-2ms.

Przepustowość zależy od standardu sieci. WiFi G to 54Mbps i zmniejsza się wraz z odległością, i przeszkodami.

Nie chodzi mi o ping Tylko o szybkość wysyłania danych…

Mam router podłączony do TV i używam dlna czasami filmy zaczynają mi się ciąć nie wiem czemu… router jest w N lite (150mb) to nie powinno być zacięć… odległość nie jest jakaś mega straszna… tylko 5-8m mam wszystkie zasięg “doskonały” to nie czaje przerywania filmu…

k-9 , w praktyce, jeśli z routera korzysta jeszcze jakieś urządzenie, to transfer może mocno spaść. Nie mówiąc o tym, że w rzeczywistości N lite osiągnie jakieś 80Mbps.

Dokładnie prędkości nie sprawdzisz, bo jest ona bardzo niestabilna, często się zmienia zależnie np. od obciążenia łącza, routera…

nie musi to być wina wifi serwery też czasami się zapychają np. zalukaj.tv czasami wieczorami nie da się normalnie oglądać

chodzi mi o szybkość komputer-router. Nie chodzi mi o szybkość internetu…

Do routera mam podpięty TV i przez wifi 2 kompy (w tym mój)…

2 komp jest wył. Działą tylko mój. Jak sprawdzić szybkość przysyłania danych pomiędzy komputerem a routerem… Ile to jest na mb? (megabajty)

Wystarczy wysłać np. spory plik z jednego na drugie urządzenie i będziesz widział jaka jest przepustowość, u mnie przesyłanie pliku z komputera na komputer w standardzie G (router 2m za ścianą) poprzez SCP wynosi od 2,5 do około 3MB/s (megabajty/sekundę), co odpowiada 20 do około 24Mb/s (megabity/sekundę).

Ping mierzy opóźnienie transmisji pakietów, a nie przepustowość.

Pozdrawiam!

Nie do końca dobry sposób, bo wystarczy że jedna z kart będzie wolniejsza i już ograniczy możliwości drugiej, ale orientacyjnie możemy poznać w ten sposób transfer.

Dodam tylko, że jeśli prędkość nie byłaby wyświetlana, np. w Windows XP to wystarczy obliczyć to z prostej proporcji

(wielkość pliku w MB * 1s)/czas przesyłania tego pliku w sekundach

A na spadek prędkości wpływ może mieć też kanał sieci Wifi, a dokładnie jeśli zakłócają się one z inną siecią. U mnie dało to efekt w postaci spadku transferu internetu z 1Mb do zaledwie 0,4-0,5Mb/s.

No to logiczne, bo z tego co rozumiem, to chodzi ogólnie o pomiar przepustowości w tej konkretnej sieci (przepustowość efektywna), a nie sprawdzenie ile wyciągnie dany standard.

Pozdrawiam!

Jeśli chcielibyśmy sprawdzić “w tej konkretnej sieci” to musielibyśmy zrobić tak z każdym urządzeniem podłączonym do sieci, czyli jeśli mamy 2 laptopy i telewizor na każdym z nich przesłać plik i odnotować transfery.

W tym konkretnym przypadku sprawdziłbym kanały programem InSSider - czy sieć nie zakłóca się z innymi o podobnych kanałach.

OMG… o czym Wy piszecie…? U mnie nie ma żadnego wolnego kanału… nawet gdy znajdę jakiś w miarę wolny to internet mam ok 16mb a na zatłoczonych mam ok 25mb…

Może inaczej…

Czy jest program który pokazuje aktualną prędkość przesyłania danych w sieci?

Możesz mieć mocny sygnał albo standard n i dlatego kanały nie robią dużych różnic, albo są różnice w częstotliwościach pracy routerów.

A programu nie znam, ale nie wiem jak on miałby to robić inaczej niż fizycznie przesyłając dane, a to możesz zrobić sam.

Wysyłam i transkoduje film w locie do TV przez wifi. Jak spr. jak szybko jest przesyłany film.?