Szybsze kopiowanie plików na Linuksie niż na Windowsie

witam! po zmianie win7 na ubuntu mam takie odczucie że na mojego pendriva(ntfs) pliki kopiują się dużo szybciej niż na windowsie. czy to tylko moje odczucie, czy linux jest w tych sprawach szybszy? Czy też może miałem coś nie tak z windowsem?

no mogłeś mieć coś nie tak linux pewnie kopiuje szybciej ale wątpie żęby to było aż tak zauważalne bo i tak wszystko zależy od pendrivea:D

Zwróć uwagę, że kopiowanie faktycznie kończy się dopiero w momencie odmontowania pendriva. Jeżeli dane były zapisywane na nośnik, to dopiero przy odmontowania może nastąpić synchronizacja i faktyczny zapis danych. Bez benchmarków przepustowości takiego zapisu niewiele można zawyrokować. Tzn. tak, Linux jest oczywiście szybszy od Windowsa :slight_smile:

Mam Ubuntu. U mnie przy kopiowaniu plików z partycji na drugą na Linuxie kopiowanie trwa O WIELE dłużej. Wszystko żółwi się niemiłosiernie.

U mnie z kolei na linuksie kopiowanie trwa bardzo długo. Mam Minta 14. Kopiowanie 2,5 gb danych na pendrivea trwa 20 min. przy prędkości sredniej 1,5 MB/s. Może coś muszę ustawić inaczej. może ktoś coś poradzić?

@iceclimber prawdopodobne jest, że używasz standardu USB 1.1

Pokażcie wszyscy wynik polecenia:

lsusb

U mnie “na oko” nie widac zadnej roznicy miedzy win a linux.

Właśnie kopiowałem film na pendrive:

Waga filmu 700MB

Prędkość od 7 do 10 Mb/s

Pendrive Kingston 16GB

Ubuntu 12.04 LTS

Wynik lsusb na moim lapsie :

Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub

Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub

Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub

Bus 004 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub

Bus 005 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub

Bus 002 Device 002: ID 05c8:021e Cheng Uei Precision Industry Co., Ltd (Foxlink)

Bus 004 Device 003: ID 0cf3:3005 Atheros Communications, Inc. AR3011 Bluetooth

Jeżeli wpinasz nośnik usb do portów oznaczonych 1.1 - nie spodziewaj się rewelacji. Musisz trafić na 2.0. O ile sam pendrive nie jest reliktem 1.1 :slight_smile:

A jest możliwość sprawdzenia jakiego mam pendrivea? 1.1 czy 2.0? Według specyfikacji mojego lapsa http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-HP … 694.0.html mam 3xUSB 2.0. Wiec wina chyba jest w samych pendrajwach.