Szybsze łączenie z adsl

mam pytanie czy da sie jakoś zrobić by po starcie szybciej łączyło mi sie z internetem, teraz poprostu mam skrót na pulpicie klikam 2razy, wpisuje hasło i łączy, tylko że czasami potrafi łączyć ponad 2 minuty z internetem,

korzystam z linnet

bo przeczytałem bloga i wpis: http://www.dobreprogramy.pl/iacobus/Int … 19834.html

i komentarze roobal’a i może da sie jakoś szybciej łączyć z adsl

Z tym, że czas łączenia zależy przede wszystkim od czasu synchronizacji modemu i uzyskania adresu z serwera usługodawcy. U mnie niekiedy modem w routerze synchronizuje się zaraz po załadowaniu firmware a niekiedy trwa to nawet do 5 minut od włączenia routera, na modemie USB miałem podobnie, tego nie przyśpieszysz akurat.

To co napisałem tyczyło się bardziej automatyzacji danej czynności :slight_smile: Jeśli chcesz sobie to zautomatyzować, czyli jeśli chcesz mieć połączenie zaraz po starcie systemu zamiast klikać 2 razy to wykorzystaj sobie taki skrypt lub opisz dokładniej jak sytuacja wygląda, bo akurat nigdy nie korzystałem z Linnet.

Pozdrawiam!

fasaber ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif