Szybsze ładowanie strony głównej


(Tommy888) #1

Witam,

Mam pytanie jak zwiększyć szybkość ładowania strony głównej w przeglądarkach? Stworzyłem projekt i strona powoli się ładuje. Pewnie jej ciężar jest zbyt duży. Nadmieniam iż nie jetem biegły w terminologi webmasterskiej więc proszę o opisy językiem dość zrozumiałym. Proszę o uwagi i byłbym wdzięczny za nowe pomysły, które pozwolą usprawnić mi moją stronę www.

http://www.kominki-etm.pl

Dziękuję

Proszę adminstratora forum o usunięcie wątku jeśli w jakikolwiek sposób narusza on regulamin forum.


(Sitemaster) #2
  1. html 4.01 i jeszcze problem z validacją? -może popraw te błędy bo aż wstyd.

  2. kompresja grafiki

  3. kompresja skryptów js

  4. odchudzenie animacji flash

W kompresji pomoże np. Firefox z dodatkiem PageSpeed

Co do optymalizacji flasha, to http://www.eltima.com/products/flashoptimizer/ lub coś w ten deseń. Ewentualnie zrezygnować z ociężałych animacji na rzecz animowanego gifa lub statycznej grafiki.


(Godlike) #3

Tylko jako potencjalny zwykly ogladacz twojej strony radze zebys wywalil w cholere te 2 wielkie boczne flasze, nie dosc ze wygladaja tandetnie to jeszcze sprawiaja ze ciezka sie ta strone oglada.


(Sitemaster) #4

Popieram.

No i jeszcze jedna kwestia - po jaką ch....ę ta sztywna szerokość 1250px? te marginesy boczne po 100px są faktycznie tak bardzo konieczne??

Jeszcze taka rada, weź te skrypty js zapakuj w jedno, zapisz do pliku i dołącz przez


(Tommy888) #5

Dzięki Api za podpowiedź. Weż pod uwagę że rozmawiasz z laikiem. Przyznam, że to mój pierwszy projekt i został on zrobiony za pomocą program WB 6 więć jeśli możesz mnie oświecić co to jest walidacja ( czy to jest coś w rodzaju potwierdzenia strony, sprawdzenia autentyczności? Jak usunąć ten problem?) Nie znam się na skryptach i html'u. Dlatego pytam jak w najprostszy sposób dokonać poprawy szybkości ładowania strony. Rozumiem że rozmiar grafiki też należy zmniejszyć oraz może zrobić coś z tłem. Jeśli chodzi o flash efekt płomieni to chciałbym żeby został.

Godlike bardzo dziękuję za Twoje uwagi. Ważne jest opinia każdego gdyż pomoże zbnaleźć kompromis między jakością i funkcjonalnością.

:smiley:


(Sitemaster) #6

Walidacja to proces sprawdzania poprawności składniowej kodu strony http://validator.w3.org/check?uri=http% ... ne&group=0

Co do grafiki, to najwygodniej jak pisałem Firefox + wtyczka FireBug https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/1843

-one odchudzą Twoją grafikę o jakieś 78% bez widocznej utraty jakości.


(Tommy888) #7

Api o takie inf mi właśnie chodzi. :smiley:

-- Dodane 04.11.2009 (Śr) 16:06 --

Czy jest jakiś nieodpłatny lub częściowo odpłatny program do optymalizacji flash. Podany program eltima w wersji trial redukuję wielkość pliku niemniej kolory po kompresji są czarno białe.


(Sitemaster) #8

Darmowy moze jakiś jest, ale osobiscie takowego nie spotkałem.

Co do Eltimy, to gdzieś w konfiguracji powinny być ustawienia stopnia kompresji.


(Tommy888) #9

Ja też szukałem w necie i większość wersji płatnych lub za sporą opłatą. Nie bardzo się kalkuluje zakup dla kompresji dwóch lub 3 flashów. :slight_smile:

-- Dodane 08.11.2009 (N) 18:03 --

Hej sprawdziłem walidatorem i pokjazuje mi 33 błędy oraz gdzie one znajdują sie w kodzie. Jakiego edytora hml użyć najlepiej i czy wogóle edytować?