"Szybsze logowanie"? Zastosowanie automatycznego logowania

Otóż dziś nasunął mi się pomysł dotyczący logowania się do systemu. Wielu a właściwie wszyscy po pewnym czasie zamulamy nasze komputery - komputer coraz wolniej włącza się. Jeżeli pracujemy w biurze, lub po prostu rano gdy wstajemy chcemy mieć już włączony i zalogowany komputer wystarczy zastosować kilka trików. Generalnie post skłania się do pracowników biurowych i innych - komputer jest zabezpieczony hasłem, nie chcemy żeby ktoś nam grzebał w komputerze.

W skrócie opisując tę metodę - ustawiamy autologowanie się komputera na danym użytkowniku, jakie opisałem we wcześniejszym poście. Kolejny trik to napisanie w pliku batch skryptu który działałby podobnie jak skrót Win+L. Po zastosowaniu autologowania możemy wziąć się za następną fazę. Tworzymy nowy plik tekstowy na pulpicie, nazwijmy go sobie logowanie.txt. Otwieramy plik i wklejamy do niego ten skrypt

Zapisujemy plik. Zmieniamy jego rozszerzenie z txt na bat. Sprawi to że będzie to plik wsadowy Windows, czyli będziemy mogli odpalić ten skrypt. Dla próby klikamy dwa razy na nasz twór - powinno zablokować komputer (ekran logowania) ale użytkownik nadal będzie zalogowany. Teraz wystarczy przeciągnąć plik do autostartu i gotowe! Od tej pory nasz komputer będzie logował się sam i blokował jednocześnie - kiedy my lub ktoś niepowołany podejdzie do komputera - komputer zablokowany! Jednak my zaoszczędzimy czasu na ładowanie się użytkownika.