Szybsze uruchamianie WinXP

Kiedyś gdzieś natknąłem się na taki pliczek .reg, który przyspieszał start WinXP. Nie wiem czy to pomaga najnowszym komputerom, bo te ładują system krótko, ale mojemu pomogło. Mianowicie po instalacji xp i całego softu na cacy, Windows XP uruchamia mi się, jakby to określić w liczbie tych niebieskich belek, które przemykają, 8 sztuk takich niebieskich beleczek. Po dodaniu do rejestru tego kodu, zmniejszyło się do 2 belek i jest to zdecydowanie odczuwalne przy starcie systemu.

Wklejamy do notatnika i zapisujemy np. jako plik.reg (rozszerzenie reg).

Windows Registry Editor Version 5.00


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\PrefetchParameters]

"VideoInitTime"=dword:000003a3

"AppLaunchMaxNumPages"=dword:00000fa0

"AppLaunchMaxNumSections"=dword:000000aa

"AppLaunchTimerPeriod"=hex:80,69,67,ff,ff,ff,ff,ff

"BootMaxNumPages"=dword:0001f400

"BootMaxNumSections"=dword:00000ff0

"BootTimerPeriod"=hex:00,f2,d8,f8,ff,ff,ff,ff

"MaxNumActiveTraces"=dword:00000008

"MaxNumSavedTraces"=dword:00000008

"RootDirPath"="Prefetch"

"HostingAppList"="DLLHOST.EXE,MMC.EXE,RUNDLL32.EXE"

"EnableSuperfetch"=dword:00000001

"EnablePrefetcher"=dword:00000000

Oczywiście wcześniej warto zrobić kopię rejestru, aczkolwiek na tylu już komputerach dodawałem ten plik, nie ma problemu nigdzie.

Tak gdzieś mi się obiło o ucho, że pomysł ten z Visty jest wyciągnięty, czy też innego wcześniejszego pomysłu MS.

Ja mam procesor 1GHz, 256SDRAM i dysk 5400obr. także u mnie jest to zauważalne, w najnoszych komputerach raczej nie, bo one tak szybko się ładują, że nie widać prawie loga xp.

Działa, ale …

później ekran powitalny wolniej się wgrywa oraz dłużej wczytuje wszystko po zalogowaniu :!:

Przetestuję jeszcze to .

necromancer123 , mozna i tak, ale potwierdzam to co mówi L337 Crew , a zamiast tego pliczku to ja polecam program BootVis

Opis:

Sprawdzoy niejednokrotnie i nigdy mnie jeszcze nie zawiódł ;]

A najważniejsze jest to że należy w autostarcie wyłączyć wszystko co zbędne żeby sie nie uruchamiało przy starcie systemu :wink: