Szybszy Internet Explorer!

Witam, czy chcecie mieć szybszą przeglądarkę WWW, jeśli tak to dobrze trafiliście. Dobra bez ściemy zaczynamy.

Wszystko co tu jest napisane dotyczy przeglądarki „Internet Explorer”

Jeśli łączysz się za pomocą modemu telefonicznego nawet tego nie czytaj !!

Większość ludzi myśli że jest to bardzo wolna przeglądarka w porównaniu do Mozilli czy innych konkurentów, no i oczywiście są w błędzie.

Zapytacie pewnie, dlaczego ???

Już mówię, chodzi tutaj o pliki tymczasowe przeglądarki, są one po to aby te same elementy stron WWW nie były ponownie ściągane. I przez to strony mają się szybciej wczytywać.

Niby wszystko pięknie, ale gdy surfujemy po sieci przez kilka dni, tygodni tych pliczków jest kilkanaście tysięcy. I teraz zamiast być szybciej jest strasznie wolno, bo wyszukiwarka jak oszalała wyszukuje takich samych pliczków, co zajmuje jej mnóstwo czasu. Teraz w dobie szybkiego Internetu te pliki tymczasowe są zupełnie zbędne.

Ale jak wyłączyć te pliki tymczasowe i zwiększyć prędkość otwierania stron o 500% (przy 140kbps) ???

Więc tak, otwieracie przeglądarkę, na pasku menu klikacie w Narzędzia –– Opcje internetowe, tam macie zakładkę Ogólne i pole Tymczasowe pliki internetowe. Teraz trzeba się pozbyć śmieci klikamy w drugi przycisk Usuń pliki, chwilę to potrwa, ale bądźcie cierpliwi. Teraz klikamy na Ustawienia, mamy tam taki suwaczek Ilość miejsca na dysku do użycia ustawiamy na 1MB i klikamy OK.

Teraz nie dość że nasza przeglądarka szaleje, to i mamy więcej miejsca na dysku systemowym.

Pozdrawiam wszystkich. powered by Giver.

taaaaaa jasne szaleje. niewiem ale jesli przegladasz np Wirtualną polskę i ich strona zmienia sie kilka razy na dzien. A pozatym nieszadzę ze moze to przyspieszyc o 500% nieprzesadzaj. Owszem moze i uruchamia sie trochę szybciej. A Mozilla i tak duzo szybciej robi bez tych twoich “myków”

W związku z niespełnieniem wymogów stawianych zamieszczonych w tym dziale topicom przenoszę:

Sprawdzone porady :arrow: Oprogramowanie.

1 OT :arrow: KOSZ

Krecie z tymi 500% nie przesadzam , może masz ultra szybki dysk i nie widzisz różnicy, ale u mnie jest tekie przyspieszenie przeglądarki.

Hmmmmm tylko jak to zmierzyłeś ???

pisząc “ciekawe…” miałem na myśli totalną bzdurę według mnie takiego tłumaczenia. Same ustawienia mają oczywiście znaczenie, ale ważne (według mnie) jest także: moc obliczeniowa kompa, prędkość kabla, serwery, ruch w siec, ilość odpalonych programów, prędkości sieci wewnętrznych i wiele innych, o których autor nie wspomniał. Nie ma dwóch identycznych maszyn. to co u jednego się sprawdza u drugiego “wywala system”.

Oki (przyjmijmy) odpala się szybciej - w firmie, w której pracuje przeszliśmy na mozillę, łącznie z klientami poczty (ze stajni mozilli), na koniec dnia skanujemy kompy antivirem, adawarem itp. i jest ok., gdzie przy używaniu IE syfu była kupa- sama prędkość jest nieważna w porównaniu z bezpieczeństwem !!

Co by tu jeszcze napisać…

zwalam to na innych świadomych użytkowników :slight_smile:

Zrobiłem tak i o dziwo chodzi szybciej,ale jednak o te 500% raczej nie :wink:

posty nie wnoszące nic nowego do dyskusji powinny być kasowane :slight_smile: - zrzucam ten fakt na późną porę - moderatorzy też ludzie. Pozdrawiam Modków :slight_smile:

I tak się stało :stuck_out_tongue:

Nom ja też tak zrobiłem ale 500% to za dużo powiedzane :slight_smile: Ale i tak jakby nie było zostane przy mozilli Firefox jest najlepsza.

Sorry, ale nie wiem doprawdy czym tu się podniecać… :roll:

Przecież to wszystko należy do prawie, że elementarnych przykazań w pracy z tą przeglądarką. Zarówno usuwanie tymczasowych plików, jak i ustawienie ilości miejsca na dysku. Nie wyobrażam sobie, żeby mogło być inaczej! :shock:

A poza tym pisaliśmy o tym chyba z setki razy na Forum; łącznie z bardziej zaawansowanymi sprawami jak np. usuwanie pliku INDEX.DAT (to jest dopiero połykacz takich plików i sam się nie usunie; notabene jest dokładniutko dublerem plików tymczasowych). :twisted:

Wypada też dorzucić, że aby się nie kłopotać ciągle manualnym usuwaniem TEMPORARY INTERNET FILES, można to sobie zautomatyzować raz na zawsze.

Wchodzimy w Opcje -> Zaawansowane i zaznaczamy “opróżnij folder tymczasowych plików internetowych, gdy przeglądarka jest zamknięta”.

Od tej pory - wraz z zamykaniem IE będzie występowało automatyczne opróżnianie folderu z plikami tymczasowymi…

Z zegarkiem w ręku :hahaha:

ja w IE mam ustawiony rozmiar ITF na 100MB bo niechce mi sie usuwac co chwile. Zlą strona usuwania tuz po zamknieciu przegladarki jest to ze gdy bedziesz uruchamiał 2 raz tą samą stronę bedzie musiała przegladarka jeszcze raz pobierac wszytskie gif jpg i inne.

O wiele szybciej przeglądarka pobierze na “czysto” wszystko elementy żądanej przez nas strony, niżby miała wygrzebywać w natłoku wszystkich, nieposprzątanych adresów - bo wtedy każdy z nich musi namierzyć i ewentualnie odrzucić… a nie zapominajmy, że jest tych danych w MB trochę do przetrzebienia… o ile się ich automatycznie nie usuwa!

I tak i nie :smiley: :smiley: :smiley:

Wszystko zależy od przepustowości naszego łącza (nie zapominajmy o “modemowcach”) oraz od szybkości naszego sprzętu. A więc:

na dwoje babka wróżyła :roll:

ja nie nazekam mi tam chodzi? :slight_smile: 8)

U mnie IE przyśpieszył bardzo nieznacznie, ale i tak mnie to nie obchodzi, gdyż używam go tylko do Windows Update :] Nie ma to jak Mozilla Firefox - jest o wiele szybsza oraz co najważniejsze bezpieczniejsza… Pozdrowionka

U mnie nie widać żadnej różnicy :?