Szyfrowanie 1 z 2 dysków przez truecrypt

Witam,

Posiadam dwa dyski, na obu jest windows 7, chciałbym aby jeden dysk był zaszyfrowany i nie bardzo wiem jak to zrobić. Chciałbym uzyskać taki efekt: po włączeniu komputera uruchamia się boot z dysku 1, do wyboru mam “windows 7” (uruchamia sie system z dysku 1) i np. “sys2” po którym przenosi do boota dysku drugiego a tam wita nas truecrypt.

Próbowałem tak zrobić, ale po uruchomieniu bota i wyborze sys2 uruchamia się windows bo w boot jest ścieżka rozruchu.

Potrzebuje również zęby dyski nawzajem się nie widziały, aktualnie w zarządzaniu dyskami usunąłem im etykiety i nie ma do nich ścieżki.

Jest jakaś możliwość zrobienia tego w ten lub inny sposób, idealnym rozwiązaniem byłby bios który pyta o wybór dysku i drugiego wogóle nie uruchamia, ale takich rzeczy raczej nie ma.

Tu jest przewodnik, wprawdzie do TrueCrypta 5.1 ale wszystko do aktualnego TrueCrypta 7.1 pasuje: http://chomikuj.pl/DragoN-2011/TrueCryp … 528233.pdf

musiałbyś zainstalować inny system na tym dysku… możesz spróbować zainstalować np ubuntu na całym 2gim dysku dać sobie wymagane hasło do zalogowania do tego właczyć szyfrowanie katalogu domowego. Z lunuxa normalnie wejdziesz na partycje win a z win nie bedzie widać tej z linuxem

Poradziłem sobie z szyfrowaniem i jest tak jak być powinno, niestety aktualnie komputer uruchamiam z płytą ratunkową truecrypt która ma w sobie boot loader, jeśli włączę komputer bez płyty to dostaje “Missing operating system” co jest spowodowane brakiem truecrypt boot loader (nie ma go bo jak próbowałem skonfigurować ustawienia w programie to pisało że brakuje). Moje pytanie skąd wziąć truecrypt boot loader, bo jak tak szukam po necie i na truecrypt.org to tam nic nie ma. :frowning:

Dodane 16.01.2012 (Pn) 22:05

Problem rozwiązany na płycie ratunkowej było odzyskiwanie bootloadera