Szyfrowanie 512 bitowym kluczem

Witam wszystkich

Mam pytanie do kogos kto sie na tym naprawde zna

Chcialem sie dowiedziec o program ktory pozwoliby mi na zablokowanie dostepu do wybranego przeze mnie katalogu lub dysku przy czym chcialbym zeby program ten byl na tyle skuteczny zeby nikt majacy naprawde o tym ojecie nie potrafil sie wlamac np policja :smiley: Slyszalem ze sa prgramy szyfrujace 512 bitowym kluczem ktorego jeszcze nikt nie zlamal nie wiem czy to prawda Prosilbym kogos zeby mnie oswiecil Z gory bardzo dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich

=============================

proszę poprawić błędy

monczkin

Mega ekspertem nie jestem, ale już 128bitowy klucz jest uważany za względnie bezpieczny, a i nie słyszałem, aby ktoś w domowych warunkach złamał 256 bitowy. Policję traktuj jako domowe warunki, bo myślę tutaj o łamaniu klucza metodą brute-force, do której to zaprzęgnięty był cały klaster superkomputerów. Zajęło to im jakieś 3 dni…

Więc reasumując: Poszukaj ‘zwykłych’ programów typu Folder Lock , czy Folder Guard i będzie wszystko OK.

Takim programem jest np. DropCrypt (shareware)

Ale polecam darmowy program TrueCrypt - max 448 bit, możliwość szyfrowania kaskadowego :wink:

Wielkie dzieki za odpowiedz

Najbardziej interesuje mnie chyba ten DropCrypt ze wzgledu na to ze jednak tu moze chodzic o moje przyszle zycie :lol: a nie wiem czy w celi mialbym neta :lol:

A tak powaznie nie znalzlem dokladnego opisu tego programu i chcialbym sie dowiedziec czy np zabezpieczajac katalog tym programem bede mogl korzystac z jego zawartosci na codzien bez jakis dluzszych operacji przeprowadzanych przez komputer i co sie stanie po sformatowaniu dysku i zainstalowaniu ponownie windowsa jesli zabezpieczony dysk lub katalog bedzie sie znajdowal na innej partycji Jesli ktos zna strone z dokladnym opisem tego programu bardzo bym prosil o podanie linka Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam