Szyfrowanie danych

Witam,

Chciałbym dowiedzieć się w jaki sposób zabezpieczacie się przed utratą laptopa, a w szczególności danych na nim…

czy używacie jakichś programów do szyfrowania dysku? Czy Windows 7 ma wbudowane takie funkcjonalności, a może trzeba użyć dodatkowego oprogramowania?

Interesowałyby mnie również programy, które wspomagają namierzenie laptopa jeśli kradzież już by nastąpiła… wysyłająca dane dot. IP, routerów, z którymi się łączył itd.

pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie sugestie

Dobry jest bezpłatny True Crypt, bo masz szyfrowanie AES 256 a BitLocker dostępny tylko w Windows 7 Ultimate ma tylko AES 126 bodajże

Ja do szyfrowania danych na laptopie używam programu TrueCrypt. Pozwala na zaszyfowanie całych partycji, także systemowej - przed załadowaniem systemu podajesz hasło i potem cały proces szyfrownia/deszyfrowania jest niezauważalny.

Jeśli chodzi o Windows 7 to BitLocker dostępny jest tylko w wersji Ultimate.

Są programu, które pomagają w namierzeniu skradzinego laptopa, ale są to usługi płatne i nie bardzo wierze w ich skuteczność. Lepiej ubezpieczyć komputer.

czy jezeli w true crypt wybiore “encrypt a non-system partition/drive” i wskaze na istniejaca partycje to zostanie ona wyczyszczona czy wszystkie pliki, ktore tam sie znajduja po prostu zostana zaszyfrowane ale nic nie utrace?

I jaki system plikow wybrac dla outer volume? Zalecaja FAT ale jesli przechowywalbym pliki wieksze niz 4gb to NTFS, tak? na calej partycji zapewne sie takie pliki znajda…

Mam takie pytanie odnośnie tego programu. Jeśli coś się zapisze na odszyfrowanej partycji, nowe pliki, gry itp. to czy przy ponownym zaszyfrowaniu wszystkie nowe pliki są brane pod uwagę??

Ka-lolek , szyfrowanie / deszyfrowanie nie powoduje utraty danych, nic nie jest kasowane.

Proces ten jest na tyle transparentny, że można pracować w systemie także podczas szyfrowania partycji systemowej.

Punisher1948 , wszystkie nowe pliki zostaną zaszyfrowane. Nie ma znaczenia czy partycje była wcześniej szyfrowana.

http://dyski.cdrinfo.pl/artykuly/truecrypt5/strona6.php tu masz wszystko o TrueCrypt, pozdro dla usera który mi podał linka