Szyfrowanie dysku czym?

Witam :wink:

Otóż poszukuje programu który zaszyfruje cały dysk.Mam Windows XP i Linux. I chciałbym na przemian z nich korzystać. Spróbowałem truecrypt lecz program szyfruje cały dysk tylko po vista i na dodatek jak zaszyfruje partycje systemowa nie mogę wejść w Linuksa startuje tylko Windows . Czy istnieje taki program aby mógł korzystać z obu systemów i zaszyfrować cały dysk ?

czekam na propozycje :wink:

Pozdro

spróbuj tego:

viewtopic.php?f=7&t=309862

niestety nic tutaj nie znalazłem co mnie interesuje ;(

z tym Truecrypt nie było by problemu gdyby nie to ze program ma własny sektor startowy i po podaniu klucza uruchamia się Windows. A ja chce mieć tak aby móc wybrać Linuksa lub Windows i zaszyfrowany dysk.

Sektor startowy da się bodajże wyłączyć (ale do końca pewności nie mam)

True crypt i jedziesz, działa dobrze i przyzwoicie szybko na aes’ie 256 (grałem na szyfrowanym dysku w multum gier bez mulenia , może odczujesz minimalne spowolnienie ale trzeba się naprawdę skupić)

to iż mam core 2 duo także robi swoje

Jak jesteś paranoikiem to możesz potraktować dysk mutantem czyli np. aes+ blowfish + whirpool, ale kosztem szybkości. Po takim zabiegu nie ma mocnych nawet pentagon tego nie rozwali :slight_smile: chyba, że mają komputer kwantowy, a nawet wtedy jakiś czas to potrwa