Szyfrowanie dysku przy instalacji Ubuntu 7.10

Chciałem sobie na laptopie postawić ubuntu i od razu przy instalacji zaszyfrować cały dysk ale tej opcji chyba nie ma albo jestem ślepy?

A miała przecież być !

Niby compiz jest domyślnie, ale gdzie te centrum jego ustawień?

A miało być tak prosto :evil: A już myslałem, że będzie 3 x szybciej z konfiguracją niż na windzie. “Bebechy” poprawnie wykryte, czas oszczędzony przynajmniej sterów nie trzeba było instalować, ale że muszę się bawić z takimi pierdułkami to mnie wkurzyło.

Ubuntu 7.10 domyślnie instaluje Compiza (System :arrow: Preferencje :arrow: Advanced Desktop Effects Settings. albo PPM :arrow: Zmień tło Pulpitu :arrow: Efekty Wizualne :arrow: Własne)

Co do szyfrowania: sam się tym nie interesowałem, ale może zobacz tutaj: http://forum.ubuntu.pl/showthread.php?t=43845

Właśnie tak miałem na początku zrobić ale tego nie mam (Advanced Desktop Effects S. ) po prostu nie moge nic takiego znaleść ani po polsku co by odpowiadalo instalacji compiza. Robiąc to drugą metodą nie mam efektów wlasnych tylko Dodatkowe. Ale to Compiza nie przypomina tylko jakiś biedny XGL z dawnych czasów. :evil:

Po drugie w ogóle nie mam centrum ustawień karty graficznej, mimo zainstalowania sterów własnościowych, a jak czytałem przed instalacją to właśnie to miało być ok, czyli instalujemy stery własnościowe jest centrum nvidii (bo mam nvidię go 7600)zy.

Co może być przyczyną tego , że nie mam możliwości instalacji compiza z menu?

No z tym szyfrowaniem a właściwie jego brakiem przy instalacji to się zawiodłem najbardziej. Dzieki za linka ale bawiene sie w true crypt mnie nie interesuje, zwyczajnie mi się nie chce. Miało być prosto i przy instalacji, zostałem oszukany i muszę się pobawić ręcznie :roll:

Heh ty na pewno masz 7.10? Bo zdaje sie że tak jak piszesz to było w 7.04 (i 7.05PL ofc). Nie było Compiza tylko jakieś 2 eksperymentalne efekty (“drgające okna” i coś tam jeszcze).

A na sterownikach itp. do kart graficznych też się niestety nie znam. (moja staruszka działa i tyle :smiley: )

http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu:Feis … _graficzne może coś znajdziesz.

i ogólnie zobacz na forum Ubuntu może ktoś miał podobny problem.

EDIT:

Naciśnij Alt + F2 i w pojawiającym się okienku wpisz:

update-manager -d

i napisz co ci wyskakuje (jakie aktualizacje, do której wersji)

u mnie po instalacji u 7.10 nie było advanced desktop effects , wchodzisz sobie w system - administracja- synaptic i wpisujesz compiz manager poczym go zaznaczasz,instalujesz i się pojawia w system preferencje :slight_smile: 2 minutki trzeba poświęcić

Na 7.10 masz tylko oficjalne wtyczki do Compiz Fusion, natomiast menedżera compiza musisz sobie doinstalować, tak samo jest z resztą wtyczek zwłaszcza tych nieoficjalnych i niewpieranych.

Jeśli chcesz mieć wszystkie wtyczki do compiza wystarczy wklepać w konsoli, jako root

aptitude install compizconfig-settings-manager compiz-fusion-plugins-main compiz-fusion-plugins-extra compiz-fusion-plugins-unsupport

jeśli używasz apt-get zamiast aptitude install wpisujesz apt-get install :slight_smile:

Możesz sobie jeszcze doinstalować compiz-icon.

Pozdrawiam!