Szyfrowanie dysku

poszukuje program ktory szyfruje dysk, caly jak i wybrane partycje przed odczytem przez niepowolane osoby. chcialbym aby program szyfrowal wszystko w “locie”

jaki polecacie, ze dwa trzy do przetestowania.

Z tym szyfrowaniem w “locie” to konieczne? Jeśli nie to mogę Ci śmiało polecić TrueCrypt, możesz nim szyfrować całe dyski lub partycje i inne nośniki pamięci jak i kontenery plików, jednak TC najpierw szyfruje nośniki a dopiero potem możesz przenosić pliki. TrueCrypt umożliwia jeszcze tworzenie ukrytych partycji lub ukrytych wolumenów w plikach kontenerowych, które są niemożliwe do wykrycia i nikt nie jest w stanie Ci udowodnić, że posiadasz taką szyfrowaną przestrzeń. TC oferuje kilka algortymów szyfrowania no i działa nie tylko pod Windowsem :slight_smile:

Pozdrawiam!

a to jak on szyfruje? czesto mi sie komputer zawiesza, co wtedy sie dzieje? :slight_smile:

myslalem ze szyfrowanie polega na tym ze szyfruje na bierzaco:P czyli “w locie”

A tego to już ja Ci nie powiem jak szyfruje. Wybierasz nośnik, który chcesz zaszyfrować, wybierasz system plików jakim ma być sformatowany nośnik, wybierasz algorytm szyfrowania, ustalasz hasło, oprócz hasła możesz też użyć dodatkowo dowolnego pliku, np. jakiejś mp3 jako klucz do odszyfrowania nośnika. Program następnie formatuje nośnik i go szyfruje, więc takie formatowanie trochę czasu zajmuje, u mnie na przykład pendrajw 8GB formatowany FATem zajęło ok. 40 minut. Szyfrowanie dysku zewnętrznego jednej partycji 100GB FATem zajęło ok. 120 minut, czyli 2h :slight_smile:

Podczas formatowanie nośnik jest szyfrowany, więc może to miałeś na myśli pod pojęciem szyfrowania w “locie”? Bo dla mnie szyfrowanie w “locie” to szyfrowanie wybranego pliku lub folderu bez potrzeby wcześniejszego formatowania :slight_smile:

Pozdrawiam!

jeszcze jakies polecacie tylko jeden jest na rynku? :frowning: