Szyfrowanie EFS i uprawnienia odczyt/zapis

Otóż kombinuję, by zaszyfrować pliki na pendrive - wpadłem na pomysł, by wykorzystać EFS, bo działa to w miarę transparentnie i nie wymaga podawania haseł (docelowo ma tego używać osoba mało obeznana z komputerami więc wszelkie rozwiązania wymagające montowania szyfrowanych kontenerów itp. odpadają). Jednak mam jeden problem. Mam komputer z Windows XP Professional i jego używam do szyfrowania oraz 2 komputery z Windows 7 Home Premium. Na kompie z XP Pro wszystko działa jak należy - pliki się szyfrują, mogę dodawać do folderu nowe pliki i one też automatycznie się szyfrują itp. Jednak na komputerze z Win7 (zaimportowałem certyfikat z XP) mam dostęp tylko w trybie tylko do odczytu, a próba dodania pliku kończy się tym:

screen2.jpg

Szukając więc dalej dotarłem do okienka Właściwości i tam zauważyłem zaznaczony atrybut Tylko do odczytu:

screen.JPG

Jednak nie jestem w stanie usunąć tego zaznaczenia - po odznaczeniu, kliknięciu OK i ponownemu wejściu we Właściwości okienko jest zaznaczone ponownie.

No i główne pytanie - czy da się jakoś nadać komputerowi z 7 prawo do modyfikowania szyfrowanego folderu, czy po prostu ograniczenia systemu nie pozwalają na to?

Źródło: http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … System-EFS