Szyfrowanie folderów

Witam!

Jak zaszyfrować folder przy pomocy opcji dostępnej we właściwościach folderu.

Ja mam tą opcję nieaktywną(nie da się jej wybrać, pole nieaktywne) scrreen poniżej

szyfrowanieey0.th.jpgthpix.gif

System: Vista home basic

http://www.google.com/search?hl=pl&clie … lr=lang_pl

czesc,

Na dyskach NTFS możesz wybrać albo kompresje albo szyfrowanie, chyba że użyjesz jakiś inny software. NIe jestem pewien co do Visty, ale w XP wersja Home nie ma możliwości szyfrowania, być może podobnie jest w Vista.

tak, ja rozumie, że fajnie jest sobie posty nabijać bo wynik wyszukiwania z google, który podałeś nie rozwiązuje mojego problemu. Więc chyba w ogóle nie czytałeś mojego tematu, a po za tym lubisz nabijać posty.

No i ja właśnie nie wiem, być może tak jest. Mam prośbę jeżeli ktoś wie czy jest możliwość szyfrowania w wersji home basic to proszę niech podzieli się to wiedzą.

nie da się w vista home

http://www.helpwithwindows.com/WindowsV … rsion.html

Nie ma możliwości szyfrowania folderów z poziomu Visty Home Basic. Sam kiedyś pytałem o szyfrowanie, a mam Vistę Home Premium i u mnie opcja szyfrowania też nie jest aktywna. Dopiero od wersji Vista Ulimate jest taka możliwość.

Rozwiązanie, od czego są programy do szyfrowania, zamykania, ukrywania itd. folderów np.te.

Inne AxCrypt (choć pod XP dział na Viście), czy z większa ilością możliwości _ Folder Lock _ prosty,ciekawy, szybki (ciężko go usunąć, jak nam się znudzi) czy _ Folder Guard _, ten jest fajny i ma dużo opcji. Pewnie jest dużo innych podobnych, teraz akurat te mi się przypomniały. :slight_smile: