Szyfrowanie klawiszy

Witam

znacie może jakiś programik który szyfruje wystukiwanie klawiszy tak by nie można było zobaczyć je za pomocą keyloggera ?

używam program keepass ale jeśli chce użyć hasła na nieznanym i niepewnym kompie to może być potencjalny problem

pozdrawiam

Może to głupie rozwiązanie, ale wydaje się logiczne z pkt omijania keyloggerów. Ja do ważniejszych rzeczy mam pliki txt z wpisanymi hasłami itd w dodatku w ciągu innych znaków. Załóżmy że wygląda to tak

glupieslowaMOJEHASLOkretynskiewyrazy

a login czy mail:

inne@kretynizmy.MOJMAILLUBLOGGIN@KONTO.ROZSZERZENIE.glupoty@&^i*takie#tam

Oczywiście wszystko jest jednym rodzajem czcionki i jedną wysokością. Zaznaczam fragment tekstu w którym jest moje hasło myszką, P-klik, kopiuj i wklej w okienko do hasła. Prymitywna, ale skuteczna metoda przed keyloggerami (a przynajmniej mi nikt nigdy hasła nie ukradł). Oczywiście wiąże się to z ryzykiem noszenie ze sobą pendriva którego trzeba podłączać i można na niego złapać wirusa itd, ale mimo to metoda wydaje mi się skuteczna.

Można używać klawiatury ekranowej do wpisywania haseł.

Może to, ale niestety płatne KeyScrambler Premium

Dzieki za rady szczególnie waderr73 program liga ale jeśli ktoś jeszcze ma jakieś rady to zapraszam :]

A może po prostu zainstaluj program anti-keylogger np polski i bdb (nawet lepszy niż zemana - według mnie) SpyShelter (jest też w wersji darmowej ale z tego co widzę masz x64 a tylko płatna obsługuje x64 systemy) :stuck_out_tongue:

Przecież KeyScrambler jest również w wersji darmowej. Jest to jeden z addonów do Firefoxa. Działa również z IE.

Możliwe, że będzie potrzebna aktualizacja. Program na prawdę świetny. Polecam.

Jeśli chodzi o logowanie do konta bankowego, to większość udostępnia klawiatury ekranowe. Możesz też zainstalować sobie jakąś dystrybucję Linuksa na pendrajwie, np. Ubuntu i na obcych komputerach uruchamiać Linuksa, nie dość, że o keyloggery nie musisz się martwić, to jako że to twój przenośny system, to wiesz co w nim masz. Samego pendrajwa z systemem możesz też zaszyfrować.

Pozdrawiam!

ok dzieki wielkie za info

zdecydowałem się na SPYSHELTER a dodatkowo jakby u kogoś trza było poklikać to keyscrambler :slight_smile:

Wirtualne klawiatury są także dostępne w niektórych antywirach np Kaspersky Internet Security, Norton Internet Security i tym podobne.

Wirtualna klawiatura także jest dostępna w windowsie i nie trzeba nic cudować.

Ta i z tej klawiatury łatwo przechwycić sekwencję klawiszy :stuck_out_tongue: