Szyfrowanie klawiszy

(Bartekdko1) #1

Witam

znacie może jakiś programik który szyfruje wystukiwanie klawiszy tak by nie można było zobaczyć je za pomocą keyloggera ?

używam program keepass ale jeśli chce użyć hasła na nieznanym i niepewnym kompie to może być potencjalny problem

pozdrawiam

(Pharun) #2

Może to głupie rozwiązanie, ale wydaje się logiczne z pkt omijania keyloggerów. Ja do ważniejszych rzeczy mam pliki txt z wpisanymi hasłami itd w dodatku w ciągu innych znaków. Załóżmy że wygląda to tak

glupieslowaMOJEHASLOkretynskiewyrazy

a login czy mail:

inne@kretynizmy.MOJMAILLUBLOGGIN@KONTO.ROZSZERZENIE.glupoty@&^i*takie#tam

Oczywiście wszystko jest jednym rodzajem czcionki i jedną wysokością. Zaznaczam fragment tekstu w którym jest moje hasło myszką, P-klik, kopiuj i wklej w okienko do hasła. Prymitywna, ale skuteczna metoda przed keyloggerami (a przynajmniej mi nikt nigdy hasła nie ukradł). Oczywiście wiąże się to z ryzykiem noszenie ze sobą pendriva którego trzeba podłączać i można na niego złapać wirusa itd, ale mimo to metoda wydaje mi się skuteczna.

(=Bogdan=) #3

Można używać klawiatury ekranowej do wpisywania haseł.

(waderr73) #4

Może to, ale niestety płatne KeyScrambler Premium

(Bartekdko1) #5

Dzieki za rady szczególnie waderr73 program liga ale jeśli ktoś jeszcze ma jakieś rady to zapraszam :]

(Erufenrito) #6

A może po prostu zainstaluj program anti-keylogger np polski i bdb (nawet lepszy niż zemana - według mnie) SpyShelter (jest też w wersji darmowej ale z tego co widzę masz x64 a tylko płatna obsługuje x64 systemy) :stuck_out_tongue:

(Ziomek Zemsty) #7

Przecież KeyScrambler jest również w wersji darmowej. Jest to jeden z addonów do Firefoxa. Działa również z IE.

Możliwe, że będzie potrzebna aktualizacja. Program na prawdę świetny. Polecam.

(roobal) #8

Jeśli chodzi o logowanie do konta bankowego, to większość udostępnia klawiatury ekranowe. Możesz też zainstalować sobie jakąś dystrybucję Linuksa na pendrajwie, np. Ubuntu i na obcych komputerach uruchamiać Linuksa, nie dość, że o keyloggery nie musisz się martwić, to jako że to twój przenośny system, to wiesz co w nim masz. Samego pendrajwa z systemem możesz też zaszyfrować.

Pozdrawiam!

(Bartekdko1) #9

ok dzieki wielkie za info

zdecydowałem się na SPYSHELTER a dodatkowo jakby u kogoś trza było poklikać to keyscrambler :slight_smile:

(Mularczyk Maciek) #10

Wirtualne klawiatury są także dostępne w niektórych antywirach np Kaspersky Internet Security, Norton Internet Security i tym podobne.

(ziom888) #11

Wirtualna klawiatura także jest dostępna w windowsie i nie trzeba nic cudować.

(Erufenrito) #12

Ta i z tej klawiatury łatwo przechwycić sekwencję klawiszy :stuck_out_tongue: