Szyfrowanie,menu kontekstowe oraz odnośnik w starcie

Cześć.

Mam kilka problemów z XP.

1.Zaszyfrowałem kiedyś jeden plik ( Ta opcja z właściwości ) i teraz każdy plik który ściągnę,utworzę itp jest zaszyfrowany tzn jest "zielony.

Jak się tego pozbyć i wyłączyć na zawsze?

2.W starcie został odnośnik od gry której już dawno nie ma bo usunąłem ( Nie miała odinstalowywania więc CTRL+A i DEL ) i nie mogę teraz nawet kliknąć na niego prawym ( jak klikam to tylko odświeża się lista ) nie mogę przenieść,NIC!

3.Po programie GIMP została mi w menu kontekstowym opcja “Open with GIMP” czy coś takiego ( GIMPA już dawno nie mam ),gdy ją włącze to pokazuje się błąd

C:\Documents and Settings…\Moje dokumenty\bla bla bla.jpg

Z plikiem tym nie jest skojarzony program umożliwiający wykonanie tej czynności. Skojarz odpowiedni program, używając apletu Opcje folderów w Panelu sterowania.

Jak to Fixnąć? :smiley:

ComboFix odpada. :stuck_out_tongue:

Start->Uruchom…->regedit

HKCR-> giffile, pngfile itd.->shell->usuń podklucz Open with GIMP.

kurak1712 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Pomoże ktoś w pozostałych problemach?

Ad 1) Właściwości tego upartego folderu -> Zaawansowane -> /odznacz/ ‘Szyfruj zawartość…’

P.S. W wolnej chwili upewnij się, że na dysku nie ma żadnych innych zaszyfrowanych plików/folderów albo przynajmniej czy te, które są mają dla ciebie jakąś wartość. Jeśli tak i jeśli mają zostać zaszyfrowane - wyeksportuj klucz prywatny (Pomoc -> Wykonywanie kopii zapasowej domyślnych kluczy odzyskiwania na dyskietce).

W przeciwnym wypadku, w razie awarii systemu i np konieczności sformatowania dysku, można się z zaszyfrowanymi plikami pożegnać…

Ale one nie są w żaden sposób zaszyfrowane bo ich nigdy nie szyfrowałem,po prosru zaszyfrowałem jakiś tam plik i teraz wszystko co utworzę lub pobiorę jest na zielono i jest zaszyfrowane( OFC mogę to włączyć )

Przykład:

Ściągnąłem gre w .RAR rozpakowałem ją i wszystkie pliki są zaszyfrowane,jakim cudem?

Czemu tak się dzieje?

Tak więc goomish nie chodzi to o jeden konkretny folder ;]

Nie kłóć się ze mną, wiem co mówię :stuck_out_tongue:

Widocznie zaszyfrowałeś jakimś cudem (nawet nie wiedziałem, że to możliwe :slight_smile: ) “folder” C:\ (czy tam inny dysk, na którym masz ten “kłopot”).

P.S. http://www.pcworld.pl/artykuly/48606/Sz … danie.html (opcja - szyfruj tylko folder powoduje niezaszyfrowanie istniejących plików i folderów natomiast szyfrowanie nowych elementów).

Ty nadal nie rozumiesz :confused:

Co mi da ten link który dałeś…?

Nie pisze w nim jak to szyfrowanie wyłączyć…nie będe przecież wszystkich zaszyfrowanych plików odznaczał…

Przeczytaj jeszcze raz moje posty…

Zobacz screen to pobrana gra i pliki z niej wypakowane…od razu stały się zaszyfrowane…

asdasdnv.jpg

Ściągnę grę i wypakuję a ona jest już zaszyfrowana ( nie chce tak mieć! :-x )

Jeżeli folder, do którego wypakowujesz jest oznaczony jako “szyfrowany”, to wszystkie nowotworzone w nim pliki będą automatycznie szyfrowane. Więc jak rozpakowujesz to pliki się nowe pojawiają, i są one automatycznie szyfrowane.

Nie chodzi to o jeden konkretny folder :confused: