Szyfrowanie plików na pendrive

Potrzebuję porady, a zarazem pomocy osób lepiej znających się na tematach zabezpieczeń. Mianowicie muszę zabezpieczyć pendrive przed nieautoryzowanym użyciem i tutaj pojawia się moje pytanie Jaki program polecacie? Kiedyś (dawno, dawno temu…) używałem TrueCrypta, ale podobno ten nie jest już wspierany i miał luki w zabezpieczeniach. Czy w tym przypadku VeraCrypt będzie sensownym rozwiązaniem? Jeśli tak to proszę o pomoc jak zabezpieczyć nim pendrive w sposób taki abym nie musiał instalować nigdzie (poza swoim komputerem) aplikacji do odszyfrowywania. Zależy mi na mobilnym dostępie do danych na zaszyfrowanym nośniku.

 

Chciałbym jeszcze zapytać bo tutaj się kompletnie nie znam. Mianowicie chodzi o szyfrowanie danych w chmurach. Jakie polecacie stosować metody? Znalazłem coś takiego jak BoxCryptor oraz Whisply. Ważne, aby dane były również dostępne na urządzeniach mobilnych. Czy jest szansa również na to, aby móc przesyłać takie pliki bez potrzeby ich odszyfrowywania przed wysłaniem, a odbiorca miał do nich dostęp? Proszę o pomoc

Też swego czasu szukałem szyfrowania programowego plików na pendrive, ale istniejące rozwiązania są albo płatne albo mają inne wady. Zdecydowałem się na zakup pendrive’a szyfrowanego sprzętowo (niewiele droższy od zwykłego) i jestem zadowolony. Działa wszędzie (Windows, Mac) bez instalacji jakiegokolwiek programu, a jest to Kingston DataTraveler Locker+ G3.

@VPN ja jednak szukam czegoś programowego, ale, że nie bardzo się na tym znam to chciałbym uzyskać informację od bardziej doświadczonych

Rozumiem, może przyda Ci się temat, w którym pytałem o szyfrowanie na pendrive, jak jeszcze nie miałem szyfrowanego pendrive: