Szyfrowanie WEP, problemy z serwerem Radius

WItam!

 

Posiadam router Sagemcom F@st 2704 (od orange). Potrzebuję zmienić szyfrowanie z WPA na WEP. Gdy wybieram sposób uwierzytelniania 802.1X, muszę ustawić serwer Radius. Problem w tym, że nie za bardzo wiem jak z tym postępować. Proszę o pomoc. Na koniec powiem jeszcze, że potrzebuje ustawić WEP, dlatego, że moja konsolka (DS Lite) nie łączy się z sieciami o innym szyfrowaniu.

 

Z góry dzięki za pomoc!

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

802.1x i WEP to kompletnie dwa różne standardy, od siebie niezależne. Chyba próbujesz ustawić nie tę opcję, o którą chodzi. 802.1x (RADIUS) stosowany jest w sytuacji, gdy jest wielu użytkowników i posiadają oni konta (nazwy użytkownika i hasła lub certyfikaty) do logowania do sieci.

 

Pomijając już fakt, iż WEP jest na tyle słabym szyfrowaniem że można je złamać w ciągu pojedynczych minut.

Dałem sobie radę. Temat do zamknięcia.