Szyfrowanie


(Tehawanka) #1

Na początek witam szanowne towarzystwo i pozdrawiam mam problem w który sam sie wpakowałem moze kto mi doradzi otóż posiadam winxp na ntfsie otóż bawiłem sie folderem i zabezpieczeniami plików ni mniej ni wiecej tylko ustawiłem opcje że folder jest prywatny a pliki zaszyfrowałemto było dosyc dawno temu i o tej zabawie zapomniałem nastepnie przyszedł czas na reanimacje windy więc by nie trwało to długo sformatowałem dysk i postawiłem windę na nowo i tu surprise wczesniej nie odszyfrowałem tych plików skleroza teraz mam je na dysku system je widzi ale za zadne skarby niechce mnie do nich wpuścic nawet by je przejrzeć czy da się cos z tym zrobić czy mam postawić na tych danych krzyzyk? brakuje mi klucza prywatnego do odszyfrowania plików poszedł z "dymem" z tamtym systemem troche mi na tych danych zalezy czytałem w pomocy o przejeciu danych przez administratora i odzyskaniu certyfikatu ale nie mam bladego jak to zrobić czy jest ktoś kto byłby mi w stanie pomóc czy tez mam jedynie mozliwość opłakania juz tych danych pomócie jesli jest to mozliwe z góry thx

pozdrawiam


(JNJN) #2

Jeśli ustanowiłeś hasło na folder lub pliki to musisz to hasło znać lub mieć program do jego złamania, a to nie na tym Forum.

Witamy na Forum.


(Marsmo) #3

Sorry JN :slight_smile: - ale odkrywanie haseł jest rzeczą najzupełniej legalną; na tym Forum też!

Na szybko wylookałam jeden link, który już przerabialiśmy!

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... ht=has%B3o

Natomiast jak kolega sobie wpisze w nasz search odpowiednie słowa; to z pewnością znajdzie tego więcej; wiem - bo tych tematów było mnóstwo...


(Czarno to widzę...) #4

Amatorzy! :expressionless:

Tu wcale nie chodzi o haslo, ale o szyfrowanie kluczem prywatnym...

santee , jesli nie wyeksportowales swoich kluczy po zaszyfrowaniu danych

(a na to wyglada), to nic nie zrobisz - mozesz co najwyzej usunac ten folder .

Pamietaj zawsze o wyeksportowaniu (np. na dyskietke) pary kluczy (mozna

to zrobic w przystawce Certyfikaty).

P.S. przepraszam za brak polskich znakow (chwilowe problemy).


(Asterisk) #5

Daruj sobie takie uwagi :smiley:


(Tehawanka) #6

masz racje tu nie chodzi o hasło tylko oszyfrowanie kluczem publicznym i prywatnym nie wyeksportowałem bo mi nawet to do głowy nie przyszło jak kasowałem poprostu zapomniałem o fakcie zaszyfrowania :frowning:


(Marsmo) #7

Nooo... nie mamy się z JN-em za profesjonalistów, :lol: ale jak tak mówisz, że jesteśmy amatorami, to pewnie tak jest... 8)

No cóż profesjonalisto o nicku "Czarno to widzę..." - kolega santee dość lapidarnie zapodał temat (o co nie mam broń Boże pretensji) i być może nas coś zamuliło! Gdyby np. rzucił jakieś PGP czy cuś... 8)

santee - temat nadaremny; złamanie klucza nawet przez hackerów, to kilkadziesiąt lat tyrania na najszybszym sprzęcie, bez 100% szansy powodzenia!

Poczytaj np. tu

http://forum.infojama.pl/viewtopic.php? ... zyfrowanie

http://forum.infojama.pl/viewtopic.php? ... hlight=efs

http://forum.infojama.pl/viewtopic.php? ... hlight=efs

http://forum.infojama.pl/viewtopic.php? ... zyfrowanie