T-Mobile i spłacanie raty za telefon

Wiec tak, telefon wziety od operatora i spłacany w ramach abonamentu .Razem 75 zł ( 50 rata za tel i 25 abonament ) Według umowy wszystkie raty juz spłaciłem mimo to do konca umowy
jakies jeszcze 4 miesiące płace pełne 75 zł . Na infolini gośc mówi ze jest to " wyrównywanie abonamentu " . Czy da sie to zareklamowac i czy jest szansa na "niepłacenie za nic " tych 5 dych miesiecznie ?

Sprawdź w umowie i najwyżej napisz pismo.

Wszystko zalezy od promocji w jakiej wziołes. Ja np. miałem wzięty internet w T-Mobile bez limitu do 60Mb/s i dalej płacę 54,99 zł mimo, ze raty spłacone bo to jest cały abonament. Jeżeli na fakturze masz rozpisane oddzielnie abonament, oddzielnie raty za sprzet to robią ciebie w konia. Jeśli jako całośc abonament to nic nie zrobisz bo w takiej wziąłeś promocji.

Po prostu trzeba czytać to co się podpisuje. W telekomach mają plany sprzedażowe (usługi/towar), które trzeba wyrabiać jako pracownik i pewne kwestie wyjaśnia się mniej, a inne bardziej. Jeżeli nie jest się dociekliwym to potem już za późno.

Pewnie jeszcze Ci domyślnie włączyli usługę “Dzieci w sieci” za którą płacisz dodatkowo, co miesiąc.
Pomnóż sobie i zobacz ten sam smartfon w sklepie ile kosztuje - to się nie opłaca. Już nie mówiąc o brendowanym ROMie.

Nawet przy tak prostej czynności jak przedłużanie umowy online trzeba uważać.
Formularz w T-Mobile mimo zaznaczenia usługi “Dzieci w sieci” jako “nieaktywna” i tak ją bezczelnie włącza w umowie doliczając do abonamentu (tzn. inna kwota jest w podsumowaniu, a inna na umowie). Jak umowa przychodzi na maila to widać, że jest aktywna. Trzeba do nich od razu dzwonić, aby to odkręcać.

To nie odosobniony przypadek, bo takich kwiatków “pułapek” można się też doszukać u innych operatorów.

Proponuję jutro wejść na czat T-Monile. Podasz nr usługi, hasło abonenckie i na kogo umowa i ci wszystko sprawdzą.

https://www.t-mobile.pl/c/kontakt

Nawet teraz ktoś jest na czacie.