T5750 na T8300 - opłacalność?

Witam,

Czy opłaca się wymienić Intel Core 2 Duo T5750 na T8300? (chciałbym T9900 ale nie ma funduszy.) w laptopie Asus F3SG?

Dziękuje.

pewnie że się opłaca . rok temu zmieniałem w swoim z t7300 na t9300 bo mi się okazyjnie trafił i muszę przyznać że komp nie ten sam… zresztą sam intel na swojej stronie pisze że procesory z serii T9xxx to procesory lepsze do mocniejszych zadań, więc jak masz możliwość to czemu nie

Aż takiego szału to nie ma. Powiedz do czego zamierzasz wykorzystywać “ulepszoną” maszynę.

http://www.cpu-world.com/CPUs/Core_2/Intel-Core%202%20Duo%20Mobile%20T8300%20EC80576GG0563M.html

Szybszy, lepsza szyna, niezszy proces tevchnologiczny i wiecej cache. Same zalety.

Co tu porownywać dużo lepszy :wink:

Sorry, zapomniałem o tym temacie całkiem xD, dzięki za odpowiedź. Chcę wymienić ponieważ jest mi potrzebny do takich wymagań od symulatora:

Operating system: Windows XP/Vista/7

CPU: AMD Phenom II® or Intel Core 2® or other Dual/Quad Core CPU, 3 GHz

RAM: 4 GB

Graphics: ATI HD 5700 series or equivalent NVIDIA model, DirectX 9.0c or higher

Dodane 26.12.2010 (N) 9:11

a co powiecie o T9300, o 200zł aż droższy ale może bardziej opłacalny?

sprawdz może najpierw co obsłuży Twoja płyta główna a dopiero potem coś dopasuj , takie zgadywanie “a może ten , a może tamten” to nic dobrego nie wróży… moja rada jest taka musisz dopasować najlepiej takiego procka aby FSB jego było takie jakie masz obecnie czyli mniemam że jest to 800mhz a potem żeby zmiescił się w gniazdo na płycie głównej , bo nie wiem czy wiesz ale są różne rodzaje gniazd na płycie i nie każdy procesor da się w ogóle zainstalować z powodu rozstawienia pinów , czyli musisz kupić procka który bedzie miał rozstawienie pinów identyczne jak masz teraz… ps.T9300 jak najbardziej nieźle się sprawdza…

Sprawdziłem o to dane:

T5750:

FSB Speed

667 MHz

Instruction Set

64-bit

Lithography

65 nm

Max TDP

35 W

VID Voltage Range

1.075V-1.175V

Package Size

35mm x 35mm

T9300:

FSB Speed

800 MHz

Instruction Set

64-bit

Lithography

45 nm

Max TDP

35 W

VID Voltage Range

1.000V-1.250V

Package Size

35mm x 35mm

Jest różnica w napięciach…

T5750: 1.075V-1.175V

T9300: 1.000V-1.250V

Ale raczej zasilacz nie powinien mieć problemów, TjMax 5750 to 85 celcjusza a T9300 105 celcjusza, nie wiem jak to chłodzenia przetrzyma… a i jeszcze T5750 ma Merom a T9300 Penrym, czy to róznica w socketach czy tylko typ budowy procesora?

Dzięki za pomoc.

penryn to nazwa kodowa danej serii procesorów jeżeli już się zdecydujesz na zakup to napewno musisz kupić na taki sam typ podstawki do procesora jaki masz teraz i jeżeli np w tej chwili używasz procesora na podstawce fpcga to ten t9300 musi być własnie taki sam a sprawdzisz to np programem everest ale prawde mówiąc najlepiej rozebrać kompa i dostać sie do procesora i sprawdzić co jest napisane na podstawce i obowiązkowo kup sobie dobrą pastę do procesorów , na którą ładnie wkleisz to chłodzenie

Sprawdziłem i obydwa mają Socket P.

również po zdjęciach:

T5750:

2.jpg

T9300:

image052.jpg

obydwa mają również TPD 35 WAT więc temperatury powinny być podobne choć pastę dobrą zawsze warto mieć.

nie no jak masz takie info w postaci zdieć to spoko , tylko kupować i nie żałować bo naprawde nie będzie czego a zobaczysz jak lapek przyspieszy. ja jak kupowałem swojego T9300 to kupiłem go w ciemno i dopiero po rozkręceniu kompa zobaczyłem tak naprawde czy bedzie pasować ale miałem fuksa i wszystko było ok i poszło bardzo dobrze a lapek do dzisiaj hula piknie :slight_smile:

ps. jak już zrobisz tego swapa to obowiązkowo musisz napisać tu na forum jak Ci poszło i jak sie komp sprawuje…

Dzięki za pomoc. Robię to specjalnie dla tego symulatora, z tego co wiem symulatory bardziej wymagają procesor niż grafikę. Zresztą on ma grafikę średnią, ale ilość skryptów które uruchamia wymaga dużej szybkości procesora.

P.S.

Podkręciłem jeszcze GeForce 9300M G z:

Core: 400 -> 580 mhz

Mem: 400 -> 530 mhz

Shader: 800 -> 1300 mhz

Skanowałem ATI Tool w poszukiwaniu artefaktów przez 15 min “maksymalnego grania”, temp wzrosła do ok. 82 celcjusza ale było wszystko ok. nie sądziłem, że to dużo da ale np COD2 chodzi znacznie lepiej i płynniej. Mam również zamiar kupić pastę termoprzewodzącą Coollaboratory Liquid Ultra czyli najdroższa i najlepsza pasta jaka jest i posmarować ją rdzeń karty graficznej oraz “nowego” procesora. Powinno to zmniejszyć temp o kilka dobrych stopni.

Edit:

Kupiłem pastę Artcic Silver 5, i dałem na GPU, oraz OC wynosi: Core: 580, Mem: 530, Shader: 1450

Zdjęcie: 1 przed OC , 2 po OC: (COD2 na full detalach), temp max. 79 celcjusza, po 24h pasta powinna być lepiej przewodząca, również po wymianie procka powinienem mieć z 50 fps+

http://i52.tinypic.com/f1mp1v.png

Pozdrawiam