Ta karta będzie pasować?


(Zachód) #1

Witam więc posiadam kartę nVidia GeForce 8400 GS.

I jestem ciekaw czy gdybym kupił tą kartę: http://sklep.reset.com.pl/podzespoly-ka … 1_676.html

To czy by pasowała? W sensie technicznym czy weszła by na miejsce mojej karty :slight_smile:


(Veers) #2

Tak / być może. W sensie technicznym - - nie zależy to od posiadanej obecnie karty.


(Depedro70) #3

Jeżeli jest na złączu pci-ex to będzie pasować.


(BenderBendingRodriguez) #4

Wszystkie nowsze karty pasują bo wszystkie korzystają z jednego slotu a mianowicie PCI - Express x16 (czy to 1.0 czy 2.0 nie ma znaczenia).


(Veers) #5

Pasować - owszem będą. Co do działania zaś - nie można być hurra-optymistom.


(BenderBendingRodriguez) #6

Masz na myśli wpływ karty na wydajność w stosunku np. do procesora i pamięci RAM ? Bo jeśli chodzi o zużycie prądu to tak karta nie zużywa wiele więcej niż poprzednia bo taki sam crap :slight_smile:


(Mad Duck) #7

Gdybyś podał model płyty głównej, to łatwiej by było ocenić :wink:


(Veers) #8

@ BenderBendingRodriguez - nie, miałem na myśli to, że są karty które WYMAGAJĄ do stabilnego działania PCI-E 2.0 (ze względu na zasilanie właśnie).


(Zachód) #9

Płyta główna… dam screena z CPU-Z bo nie wiem co mam podać bo szczerze mówiąc w tym temacie jestem “zielony” :D:D Link do screena z CPU-Z http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0f0 … b4bd1.html


(BenderBendingRodriguez) #10

PCI Express 2.0 jest wstecznie kompatybilne z PCI Express 1 które Ty pewnie masz. Pytanie tylko masz może wyjście 6 PIN z zasilacza aby podłączyć tą kartę graficzną. Jeśli tak to możesz kupować w ciemno. Co do PCI-E 2.0 to jedyna różnica między tą specyfikacją a starszą jest prędkość szyny danych ( co przy tej karcie praktycznie nie odczujesz bo jedynie najmocniejsze behemoty wykraczją trochę poza PCI Ex 1 ) i to że PCI Express 2.0 daje troche więcej napięcia do karty.


(Zachód) #11

A jak mam sprawdzic ile jest tych PIN? Jak juz wczesniej wspominalem jestem calkowicie zielony w tym :stuck_out_tongue: Odlaczyc karte i sprawdzic? I jak to wyglada zebym wiedzial co mam sprawdzic :slight_smile: Za niewiedze przepraszam ale wczesniej nie musialem nic zmieniac bo starczylo :stuck_out_tongue:


(Mad Duck) #12

Tak wygląda gniazdo 6pin w karcie graficznej http://images.techtree.com/ttimages/sto … _power.jpg

A tak wygląda wtyczka 6pin http://images.techtree.com/ttimages/sto … _power.jpg a dokładnie przejściówka z dwóch wtyczek molex na jedną 6pin, dla ludzi, którzy nie mają w swoim zasilaczu takiego kabla :wink: Dzisiaj praktycznie każda karta wymaga podpięcia zasilania przez tę wtyczkę.


(Zachód) #13

A ta karta wymaga wogóle zasilania z zasilacza? Na swojej karcie nie znalazłem nic podłącznego, odchodzącego z zasilacza i patrząc na zdjęcia karty którą chcę kupić wnioskuję, że ona też owego zasilania nie wymaga, jeśli źle mówię to proszę mnie poprawic :slight_smile:


(BenderBendingRodriguez) #14

W takim razie kwestia jest czy napięcie zasilane z portu PCI Express będzie wystarczyło dla Twojej karty…


(Mad Duck) #15

Faktycznie GT240 tego gniazdka nie ma. Powinna więc zadziałać. Przejrzyj ten temat http://forum.pclab.pl/t553006.html


(Zachód) #16

Znalkazłem taką odpowiedź w temacie vher “Jeśli karta nie ma tego złącza co na focie w poście nr 5, to nie potrzebuje dodatkowego zasilania. A ponieważ GT240 bierze śladowe ilosci prądu, to i nie potrzebuje dodatkowego zasilania. Prądowo nawet stare PCI-E 1.0 jej starczy. Różncicy w wydajności też nie będzie, bo pełne 16x to i tak za dużo do tej karty.” :slight_smile: Więc jednak się zdecyduję ją kupić, a i mam pytanko poszedłby na tej karcie assasin 2 na full detalach z ew. podkręceniem przez Riva Tuner? RAM i procek stykną bo RAM 3 gb a Procek 2 rdzenie po 2.1 GHZ, a w wymaganiach jest napisane, że do optymalnego działania potrzeba 512 mb więc, gdy nic nie stoji na przeszkodzie zdecyduję się ją kupić :slight_smile: Wielkie dzięki za pomoc :slight_smile:


(Gural777) #17

sprawdz jak ci będzie chodzić http://www.systemrequirementslab.com/cyri ,karta da rade,ale procesor może nie dać rady,więc będzie trzeba troche pokręcić:) ,choć w tej cenie to chyba bym poszukał HD 4850 na allegro,jeszcze kwestia jaki masz zasilacz:).


(Zachód) #18

A o co chodzi, że zajmuje karta 2 sloty?


(Veers) #19

Chodzi o to, że system chłodzenia karty jest tak skonstruowany, że mocowanie karty zajmuje sąsiadujący z nią slot (czyli jeśli chcesz tuż obok karty włożyć np. kartę dźwiękową - to taka operacja się nie uda).


(Zachód) #20

Ale jeśli nie mam nic nad i obok karty graficznej więc chyba nic nie szkodzi :stuck_out_tongue: