Tabela ilości ludzi wykonujących zawód w danym kraju

(system) #1

Otóż nie mogę znaleźć takiej tabeli, patrzyłem na strukturę zatrudnienia ludności ale tam jest tylko podział na rolnictwo, przemysł i usługi...

A mi chodzi o tabelę ile konkretnie jest zarejestrowanych firm o danym profilu lub ludzi wykonujących daną profesję w danym kraju. 

Dałoby się coś takiego znaleźć? Prosze, podpowiedzcie chociaż jakich użyć słów kluczowych bo kompletnie nie wiem jak się do tego zabrac. 

Pozdrawiam :) 

(antiferno) #2

To raczej nie jest możliwe :slight_smile:

(Giiixxxx6) #3

Szczerze: To jest niemożliwe

(system) #4

A tak procentowo, w przybliżeniu chociaż?

(Kpc21) #5

Może coś znajdziesz w roczniku statystycznym. I w ogóle w rocznikach statystycznych poszczególnych krajów.

(system) #6

Dzięki :) 

Chodzi mi o to, by sprawdzić gdzie mój przyszły zawód nie jest zbyt popularny a będzie na niego popyt by tam emigrować i się szybciej “wybić” :) 

(drunkula) #7

Trochę masz dziwne podejście…

Popyt do ilości ludzi zatrudnionych w danym zawodzie ma się nijak, zwłaszcza w skali całego kraju. 

(bachus) #8

Ucz się tego, co Ci chociaż trochę sprawi przyjemność - a jak hobby zamienisz w zawód, to jest szansa, że nie przepracujesz (prawie) ani jednego dnia :wink:

(lith) #9

O ile jeszcze za to hobby ktoś będzie chaiał płacić. Ostatnio były na fejsie żale jakiejś tłumaczki angielskiego jaki świat zły, bo nikt jej na etat nie chce zatrudnić. 

(system) #10

O to mi właśnie chodzi :slight_smile: Moim hobby jest pisanie (zawód dziennikarza) i fotografia :slight_smile: Jak napisze maturę to startuje z własnym blogiem, teraz dokształcam się z fotografii :) 

Jakbym przez 8 godzin dziennie miał robić coś, co nie sprawia mi żadnej przyjemności ani satysfakcji to albo bym się powiesił albo rzuciłbym wszystko i wyjechał gdzieś :D