Tabela na konkretny wymiar


(Daro169) #1

witam

mam problem.musze zrobić tabele na konkretne wymiary i ilość kolumn oraz wierszy w formacie A4!!pomóżcie!!błagam!!prosze napisać najlepiej w czym to zrobić i jak?!z góry dziex.ps posiadam office 2003 w razie czego.czekam na odpowiedź.


(Remidas83) #2

Jeśli nie jest to tabela do obliczeń tylko do wpisania gołej treści, to możesz bez problemu zrobić to w Wordzie. Tworzysz nowy dokument, dajesz TABELA z górnego paska a następnie WSTAW -> TABELA. Podajesz ilość kolumn i wierszy a później zaznaczasz stworzoną tabelę, klikasz prawym przyciskiem myszy i dajesz WŁAŚCIWOŚCI TABELI. W zakładkach "Wiersz" i "Kolumna" ustalasz szerokości i wysokości komórek.

Mam nadzieję, że pomogłem :slight_smile:


(Iwagreg) #3

Cześć , a próbowałeś chociaż w tym co masz , czyli office 2003 ?

Właściwości tabeli i wprowadzasz wymiary jakie chcesz .


(Daro169) #4

dzięki remidas!pomogłeś mi troszke ale nie do końca.to taka dziwna tabela.bardzo skomplikowana i na prawde trudno ją zrobić.


(Zbiwis) #5

Jedyną informacja jaką znamy na pewno to rozmiar A4 wynosi on jak ci zapewne wiadomo 210x297 mm jak byś podała ile ma być kolumn, ile wierszy i jakie mają być ich rozmiary to może wtedy mógłbyś dostać jakąś poradę.

A tak na marginesie Pan z informatyki na kiedy wam kazał.


(Daro169) #6

nie to nie na informatyke :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: ma być tak:pierwszy wiersz na 120mm i nie podzielony na kolumny.drugi wiersz na 120mm i tez nie podzielony na kolumny.trzeci piersz 120mm i podzielony na trzy kolumny:dwie po 20mm i jedna kolumna 80mm-to jest środkowa tamte sa po bokach.czwarty wiersz tak samo!!dzięki jak pomożecie mi troszku


(Remidas83) #7

Więc wykorzystaj zamiast WSTAW polecenie RYSUJ TABELE. Narysujesz sobie jak ma być graficznie a później we właściwościach ustalisz szerokości wysokości itd.


(Daro169) #8

właśnie próbuje i coś mi za bardzo nie wychodzi :frowning: :frowning: macie może jeszcze jakiś pomysł?? :stuck_out_tongue:


(Remidas83) #9

A jakie wysokości wierszy?


(Daro169) #10

dobra już dałem sobie jakoś rade.dziex remidas pomogłeś mi dużo :wink: :wink: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:


(Remidas83) #11

No problem :slight_smile: