Tabele w OpenOffice

Witam!Chciałbym w OO zrobić trzy tabele.Jedna większa z lewej strony,a po jej prawej stronie dwie mniejsze.Niestety te drugie tabelę mogę umieścić albo nad tą pierwszą lub pod nią.Rozmiary zmieniłem tak,że swobodnie by się zmieściły w poziomie.Jak zrobić,żeby dodane tabele umieszczać gdzie się chcę.

Albo tworzysz jedną wielką tabele i bawisz się w odznaczanie tego co widoczne lub nie na wydrukowanej kartce, lub wstaw->ramkę a do ramki wstawisz tabele i możesz sobie ją gdzie chcesz przesuwać itd.

Nie chciał bym skłamać, bo OO dawno już nie używałem ale wydaje mi się, że w OO 2.x nie można wstawić obok siebie kilku tabel w taki sposób jak np. w MS Office 2000 i nowszych. Jeżeli w najnowszym OO 3 też nie ma takiej możliwości, to pewnie jedyny sposób to wstawić tabelę “matkę”, z niewidocznymi krawędziami i w jej komórkach pozagnieżdżać właściwe tabelki, albo, jak piszą tutaj - umieść te tabelki w ramkach.

Oto tabelki w różnym ikładzie w open officie 2.4.1 ux

ttabelki.JPG

Wielkie dzięki!Zastosowałem sposób z ramką,zrobiłem brak krawędzi i tabele mam tak jak chciałem.OpenOffice mam wersję 3 i jeśli dobrze rozumiem to w MS Office zrobiłbym to bez problemów?

W MS Office zrobił byś to bez dodatkowych elementów pozycjonujących, np. tych ramek. A czy bez problemu? Mnie na przykład do szewskiej pasji doprowadza takie ustawienie opcji opływania obiektów ( w tym przypadku tabel) w MSO, żeby te obiekty były tam gdzie ja chcę i żeby to położenie nie rozleciało się w pi***u jak tylko cokolwiek zmienię w dokumencie przed tymi obiektami :-D.