Tablet 10 cali - wybór

Pytasz o sklep, czy o sianie zamętu? Zdecyduj się.

Pytam o mój post, który nazwałeś sianiem zamętu. I o ten, który ma wprowadzać w błąd.

Twój post wprowadza w błąd, ponieważ większość tabletów Huawei ma dostęp do usług Google i aktualizacji. Dostępu nie mają tylko najnowsze modele.
I żaden post Twój czy kogoś innego tego nie zmieni.

Odnosiłem się do wypowiedzi autora wątku, który stwierdził, że na wybranym przez niego modelu Huawei może wystąpić problem z usługami Google. Potwierdziłem, że takie “zjawisko” może mieć miejsce.

Zgadzamy się co do zasady, że Huawei ma obecnie na pieńku z Wujkiem G. Zatem pytam: po co to bicie piany? Bo Twoja prawda jest bardziej Twojsza niż mojsza?

Nie uważam swojego stwierdzenia, że większość modeli Huawei (poza najnowszymi) ma dostęp do Google za bicie piany.
To tylko fakt, który być może pomoże komuś w wyborze tabletu.

Android musi być - szczególne gry.

Autor wątku tylko tak słyszał, może to mit :slight_smile:

@pyotr_p czy mówisz o takim modelu? Widzę, że o 100zł jest wersja z 4GB zamiast 3GB RAM:

Mój jest nieco większy 10,8 ‘’. Ma trochę lepszy ekran i procesor, ale jest parę stówek droższy. Ten też jest przyzwoity, m.in. dłużej pracuje na baterii, bo ma słabszy procesor i mniejszą rozdzielczość (co nie znaczy, że małą bo to jednak FullHD). Zwróć uwagę, że są wersje z rysikami i bez (pamiętam z czasów, gdy polowałem na swój tablet). Jeśli zdecydujesz się na ten, nie zapomnij o rysiku - jest do niego jakaś specjalna aplikacja (moja wersja dla odmiany nie obsługuje tego rysika…).
Jeśli to mam być tablet dla rodziców, możesz brać i z 3GB RAM. Raczej w najnowsze gry nie będą grać, więc nie powinno być problemu.

Dzięki, badam temat. Moja matka jest zapalonym graczem, muszę zobaczyć w co teraz gra na smartfonie.
Mówisz, że rysik fajna sprawa w tych tabletach? Jak najszybciej rozpoznać przed zakupem , czy dany model M5 lite ma sklep Google?

Może ja wtrącę swoje dwa grosze. Swobodnie możesz zignorować. Też kiedyś kupowałem osobie starszej sprzęt do oglądania internetu i obecnie jest bardzo zadowolona…
…może Chromebook? Od jakiegoś czasu obsługują sklep Google, więc i gry.
Klasyczna klawiatura, gładzik zamiast ekranu dotykowego, długi czas pracy na baterii i łatwa obsługa.

Dzięki, ale ma być tablet. Pomino tego, że matka jest po 70-tce, jest zapalonym graczem (PC/PS3 itd.).

A w czym wyklucza Chromebook PC/PS3?

format c: dobrze mówi. Chromebook to coś pośredniego między tabletem a komputerem. Z racji posiadania klawiatury korzysta się całkiem wygodnie. Taki Chromebook też może być świetnym rozwiązaniem, szczególnie jeśli mama czasem pisze jakieś mejle czy dokumenty.

Natomiast wracając do tabletu M5. Wszystkie produkty sprzed ok. roku będą OK. Ale dla pewności zapytaj sprzedawcę lub jeszcze lepiej - weź sprzęt w łapkę i sam sprawdź czy ma sklep Play i Gmaila (czasem sprzedawcy są niekumaci…). Jeśli ma, możesz kupować.

@format_c @pyotr_p nie widzę na rynku za bardzo nic (w przyzwoitej cenie), co ma niezbyt dużą wagę porównywalną do tabletu, oraz klawiaturę ‘wywijającą’ się na drugą stronę, żeby korzystać jak z tabletu.

Jak pisałem, chciałem tylko podzielić się sugestią. Możesz zignorować.
Czy niska waga i (jak to napisałeś) “wywijanie” ekranu rzeczywiście tak ważne? Laptopy z dotykowym ekranem nie zawojowały rynku i myślę, że nie bez przyczyny. Myszka i klawiatura zwyczajnie nie mają konkurencji. Sam posiadam Nintendo Switch i nie pamiętam kiedy korzystałem z ekranu dotykowego. Z dwojga złego wolę już już analogi.
Myślę, że Chromebook i w kwestii wydajności nie ma konkurencji wśród tabletów.

Do gier wybrałbym tablet. Podobnie jak np. do czytania e-prasy. W tych zastosowaniach klawiatura jest zbędna, podobnie jak i touchpad.

@format_c @pyotr_p
Jasne, dzięki za sugestię i dyskusję, właśnie przeglądam też chromebooki :slight_smile: Ja jestem na etapie wyboru urządzenia pod preferencje a nie narzucanie preferencji korzystania z urządzenia (w miarę świadomy użytkownik).
Matka ma też standardowego PC z W10 z którego regularnie korzysta. Od blisko 3 lat po przesiadce ze standardowego telefonu (przed czym bardzo się broniła…) na taniego smartfona (Redmi 4A 2/16GB) po kilka godzin dziennie gra na nim i chce teraz coś większego. Od dwóch tygodni grzecznie informuję, że lepszym wyborem jest moim zdaniem jednak większy smartfon, ojciec ma nawet dla porównania Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6.53-cala) i mama mówi, że chce większy i najlepiej niezależny od telefonu.
Mam świadomość, że Andoid na tabletach to umierający OS i liczy się iOS w tym segmencie rynku.

1 polubienie

Nie wiem jakie tytuły lubi Twoja mama. W tej cenie masz już Nintendo Switch Lite z Super Mario Bros Oddysey (tytuł na 100 godzin i w górę).
Uprzedzając sugestię, że gry drogie lub/i jest ich mało - Napiszę tak: mimo, że za Zeldę dałem prawie 300PLN pół roku temu nie mam czasu jej odpalić tak wciągnął mnie darmowy Tetris99 i półdarmowy Dead Cells. Do tego dłuższe posiedzenia wieczorne to Diablo III
Już nie pisząc o Animal Crossing: New Horizons, którego nie chcę kupować, bo za bardzo uzależnia.

Dokładnie przyszedłem z tym samym pytaniem dzisiaj :smiley:

Na tych platformach raczej nie działają gry z Androida, dodatkowo to zupełnie inne urządzenia :wink: