Tablet 10'' do 1000

Cześć,

Rozmyślam nad zakupem tabletu. Głównie do surfowania po necie, jakieś filmiki, może Netflix, czytanie komiksów itp. Budżet to ok. 1000 zł. Wielkość ekranu to 10 cala lub więcej. Z tego co patrzyłem po sklepach internetowych, to wielkiego wyboru chyba nie ma i zastanawiam się nad
Samsung Galaxy Tab A 10.1 2019 oraz Huawei MediaPad T5 10.1. Kosztują podobnie, ale każdy z nich zdaje się mieć inne wady i zalety:
Samsung:
zalety:

  • Android 9,
  • obietnica update do Androida 10,
  • większy akumulator,

Wady:

  • 2 GB RAM.

Huawei:
zalety:

  • 3 GB RAM,

Wady

  • Android 8,
  • prawdopodobnie brak jakichkolwiek aktualizacji.

Miał ktoś styczność z tymi modelami i jest w stanie powiedzieć, który wydaje się być bardziej warty zakupu? Inne propozycje też chętnie przemyślę.

Ten Huawei jest niezły. Ja bym go wziąl pod uwagę. Do oglądania YT, przeglądania FB czy czytania komiksów Android 8 wystarczy - nawet 6 by starczył.

A co ze sklepem Google na urządzeniach Huawei? Czy już się dogadali z Trumpem?

Da się wgrać.

Zamówiłem właśnie w przedsprzedaży tablety dla gówniaków, to Ci odpowiem jak tylko je dostanę :wink:

Ty sobie w razie czego poradzisz z “hakowaniem” tabletu. Mi chodziło tylko o to, żeby zwrócić uwagę na ten problem, bo tablet czy smartfon bez sklepu z aplikacjami jest tylko przenośną przeglądarką internetową.

Ja sobie poradzę, gówniaki nie.

Obietnica to 2 gb na dual channel w allegro,
A 5100 to seria INTEL Core i5

Faktycznie, przy Huaweiu może być jakiś problem z usługami Google’a, w sumie nie pomyślałem o tym. Nie chce mi się tracić czasu na zabawę w “hakowanie” tabletu by zainstalować na nim coś, co powinno być tam od początku. Dzięki za wskazówkę.