Tablet 2GB RAM wolno działa

Hej,
Posiadam shiru emperor 10. Tablet ma fajne parametry ale tylko na papierze. Jeśli chodzi o użytkowanie, to porażka głównie z uwagi na szybkość działania. Odnoszę wrażenie że jest tam 512 MB RAM nie więcej. Kilka razy podchodziłem do tematu wgrywania nowego firmware ale poprawy były niewielkie.
Włączenie filmu,apki, przeglądanie internetu to lag 15 sekundowy, ciągła irytacja co się z tym sprzętem dzieje.

Chciałbym kupić coś nowego z ekranem 9-10’’ (idealny do czytania pdf) w cenie 1000 ± 200 coś co będzie płynnie działać.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze - nie chcę się znowu nabrać na ilość RAM. czyli parametry na papierze.
Procek w starym chyba nie taki zły - ale w rzeczywistości nie radzi sobie. Co do grafiki to nie mam wielkich wymagań.
Pozdrawiam

Kompletnie nikt nic … ?
To może Wy się podzielicie wiedzą co macie i w jakim stopniu sprzęt spełnia wasze oczekiwania.
Jak się sprawuje, jakie ma plusy oraz minusy.

mogę ci pomóc bo wybierałem już tableta dla siebie i dziewczyny , po za tym na co dzień w tym siedzę tylko sprecyzuj czego oczekujesz i kwotę

Tak jak pisałem z ceną. Bardziej preferuję format 3:4 gdyż sporo czytam (patrzyłem MediaPad 8.4 - chyba za mały na pdfy). Nie wymagam aby miał LTE czy miejsce na kartę sim. Wi-Fi w zupełności wystarczy, aparat, kamerka również to nie ma większego znaczenia. Płynność wydajność bez przycinania to podstawa. Czas działania w miarę przyzwoity.

Pierwsza propozycja jest to dość nowe urządzenie , sam dziewczynie wybrałem z tej firmy i jest zadowolona


Druga tańsza ale moim zdaniem podobna :

Masz pytania pisz śmiało :smiley:

Chociaż w sumie to zakup na 3 może 4 lata - więc myślę że i budżet mogę nieco powiększyć na korzyść mocniejszych parametrów. Samsung jest jakby odpowiednikiem obecnego MediaPad 3 o którym też czytałem. Bardzo podoba mi się Samsung tab S2 9.7 (S3 poza zasięgiem) - no ale cena 1700 odstrasza. Gdyby tak było 1400 to bym się długo nie zastanawiał. Obecnie mam jeszcze na czym działać i się zastanawiam czy się wstrzymać jeszcze te 4 miesiace na lepsze ceny.

Twój wybór . Jak coś to pisz

Kiedyś widziałem fajną promocję - Samsung zaoferował na jeden dzień 50% obniżkę na swoje nowe tablety. Teraz niestety nic ciekawego się nie zapowiada - a szkoda.