Tablet, 9" do 500 zł


(Frankfurterium) #1

Po przejrzeniu Allegro i Ceneo głowa mnie rozbolała...

Szukam czegoś do naprawdę podstawowych zastosowań - przeglądanie internetu (raczej statyczne strony z newsami, blogi, fora, nie multimedialne monstra), jakieś filmy (żadne fullHD), gier raczej nie przewiduję (a nawet jeśli, to jakieś casualowe dla zabicia nudy w pociągu).

Celuję w biedniejszy segment, tak do 500 złotych. Wymagania: WiFi, ekran 9 cali lub większy i żeby całość po prostu działała. Preferowane źródło - Allegro albo dowolny inny sklep internetowy. Wolałbym jedynie uniknąć wysyłki z zagranicy. Jeżeli w tej cenie można dostać coś porządniejszego ale używanego, też nie pogardzę.

Wdzięczny byłbym za jakąś sensowną propozycję.


(Oski9191) #2

http://www.ceneo.pl/17249164#tab=click 518zł ale podobno warto;)


(Jaro070) #3

Ten Overmax jest słaby, MULI efekt będzie widoczny.

Lepszy będzie http://www.saturion.pl/product/185582/Komputery/Tablety/Overmax_BaseCore_10.html#produktSpecyfikacja


(Frankfurterium) #4

Dzięki. Ten drugi chyba nie jest najgorszy. Poczekam z tydzień czy dwa i jeżeli nie nadarzy się ciekawa promocja na nic innego, to vhyba biorę.


(Jaro070) #5

W cenie do 500 zł to tylko tablety z procesorem Rockchip RK3066 - mają one swoje wady (zdarzają się np. problemy z BT) , ale wyższa wydajność w porównaniu do konkurencji jest sporą zaletą. Na Allegro za około 500 zł można jeszcze dostać Kiano Pro 10 Dual oraz MyTab 10 (ten, co był w BIedronce) - są to niemal bliźniacze tablety do Overmax BaseCore 10.


(Frankfurterium) #6

Tylko co w tym wypadku znaczy “wydajność” ? Do wypisanych wyżej zastosowań chyba nie potrzebuję nie wiadomo jakiej maszyny. Tak naprawdę nie wiem, czy opłaca mi się inwestować w procesor, którego moc i tak leżałaby odłogiem (powtarzam, żadnych wymagających gier). Przeglądarka internetowa, naprawdę proste aplikacje (przeglądarka PDF-ów, obrazków, dokumentów) i w zasadzie tyle.

Z drugiej strony słyszałem opinie, że niektóre tablety ledwie radzą sobie z systemem, co tylko zwiększa mętlik w głowie…


(Jaro070) #7

Tablety na RK3066 działają całkiem sprawnie, nawet z flashem na cięższych stronach sobie radzą, aplikacje także lepiej działają na Rochchipie (większe wsparcie developerów). Zawsze lepiej kupić wydajniejszy sprzęt niż żeby się potem okazało, że wydajność jest zbyt mała do naszych zastosowań. To Android, więc wydajność na 101% się nie zmarnuje.

Tablety, które sobie nie za bardzo radzą z systemem to te z procesorami Cortex A8 (np. Allwinner A13, Boxchip A10) - mam taki http://www.dobreprogramy.pl/Recenzja-tabletu-za-zl-czy-to-sie-oplaca,Blog,40212.html, RK3066 to Cortex A9 z czterordzeniowym układem graficznym Mali400 (taki sam jak w np. Samsungu Galaxy Ace 2), czyli w tej cenie odpowiednio wydajne. Przed chwilą bawiłem się Kiano Pro 10 Dual i interfejs był płynny po otwarciu kilki aplikacji.


(sadaj72) #8

Galaxy SII , Ace 2 posiada mali 400MP1 (układ jednordzeniowy).


(Jaro070) #9

No tak, mój błąd.