Tablet budżetowy

Witajcie, polecił by mi ktoś z Was tablet taki do 500zł który:

  • nie będzie się mulił przy przeglądaniu stron internetowych, czytaniu książki, oglądaniu netflixa,
  • bateria wytrzyma minimum 5h przy przeglądaniu internetu.
  • widoczna przymuła będzie dopiero po 2 latach (jak z telefonami) a nie po miesiącu
  • bedzie posiadał androida ( chyba nic płynniej nie bedzie chodziło przy takim budżecie)
  • będzie slot do podlaczenia karty pamieci zewnetrznej ( np microSD)
  • będzie możliwość podpięcia klawiatury - raczej bajer ale czmeu nie

Na necie jest mnóstwo rankingów… ale jak wiadomo większość sponsorowana, a może tu będzie ktoś kto ma jakiś egzemplarz i poleci ?

Myślałem nad tym:

Mój link

Mój link

Chyba, że ktoś ma inne propozycje?

Z tanimi tabletami jest tak - że są one za drogie by je sobie kupić. Lepiej dołożyć i kupić coś w granicach 1k.
W tej cenie (500zł) masz procesor który nie grzeszy wydajnością. Często starą wersję androida bez opcji aktualizacji. Małą pamięć RAM oraz wolną pamięć wbudowaną.
W mojej ocenie jedynym sensownym rozwiązaniem to poszukiwanie iPada (np. z 2017roku). Używanie iPad OS przewyższa Androida. Sprzęt ma lepszą kulturę pracy i nadal jest aktualizowany.

1 polubienie

Mialem IPoda z IOS i mam mieszane uczucia…
Mam telefon z androidem i jak dla mnie ANDROID > IOS.
Kupiłem też raz używkę telefonu i też to średnio wspominam, bo już był zajechany i zaczynał mulić.

Fakt do 500zł słabo to wyglada, ale odkopalem takie coś, troche droższe co wydaje sie lepsze od kalkulatora a podobne z parametrami do telefonu:

Ogólnie mi się ten podoba i zaczynam się poważnie zastanawiać nad nim.

Są widze za 1000-1500 dobre tablety, ale troche mi szkoda placić tyle za tablet do czytania, oglądania filmow i przeglądania stron

Jest lepszy. Ja Ojcu fajny na ALi kupiłem, ale… teraz pewnie wirus Cie zje nim dotrze. :wink:

Lepszy procesor oraz nowszy android.

… i mniejszy ekran. Oglądanie na 8 calach… boli, poniżej 10… :wink:

W wymaganiach nie było podanej wielkości ekranu.

Wybaczcie, nie dodałem…8 cali to za mało ;/ telefon mam 6,18"
10" mus

No teraz ali odpada ;d A z powodu dużej ilości czasu wolał bym coś zamowić i miec w przyszłym tygodniu

Znalazłem jeszcze takie coś:

Także ten wyżej chyba lub ten:

Który lepiej brać?
Rankingi są lekko na przewagę Huawei

Oba są bardzo podobne pod względem parametrów. Dużej różnicy nie ma.

Z wynalazków

Na plus nowszy Android i odrobinę lepszy procesor (szybszy) ale pobierający więcej energii.