Tablet czy laptop - co lepsze?

Nie mogę się zdecydować.

Zależy mi na tym by urządzenie było przenośne, wygodne w użyciu,można byłoby robić prezentacje,prace itp. i dostarczało też rozrywki. Chciałabym, aby urządzenie działało jak komputer, tylko przenośnie.

Nie mogę się zdecydować. Boję się,że jak wybiorę tablet to będę żałować,że nie wybrałam laptopa lub odwrotnie.

Co lepsze kawa czy herbata? Niebo czy ziemia?

To twoja decyzja i musisz ją podjąć samodzielnie. Ja wybrał bym laptop gdyż jest bardziej “uniwersalny”. A tablet zawsze kojarzy mi się z zabawką a nie narzędziem do pracy :wink:

1 polubienie

Chciałabym, aby urządzenie działało jak komputer, tylko przenośnie. I tu masz odpowiedź na to.

1 polubienie

Laptop z górnej półki = Przenośny komputer

Laptop = Przenośny prawie komputer

Tablet = Taki bardziej przenośny prawie laptop = Nie komputer = Gadżet

Popieram że laptop to twoje rozwiązanie.

1 polubienie

Nie tak prosto. Tablet jest dożo bardziej przenośny. Do przeglądania internetu/dokumentów/prezentacji się świetnie nadaje. Do tworzenia już nie za bardzo. Tablet komputera całkowicie nie zastąpi, latop większości osobom już tak. Zależy do czego chcesz to używać. Laptop niby jest przenośny, ale żeby z niego korzystać musisz się gdzieś ‘rozłożyć’. Z tableta możesz korzystać na szybko byle gdzie, w biegu, na stojąco coś zanotować itd. Tablet to rzeczywiście raczej jak zeszyt do notowania, do tego jakiś internet, jakieś narzędzia potrzebne na szybko. Laptop to po prostu przenośny komputer, siadasz gdzieś z nim i pracujesz. Możesz go łątwo zabrać z jednego miejsca w inne, ale jednak korzysta się z niego jak ze zwykłego komputera.

Oczywiście że laptop tablet ma panel dotykowy i nie wiele na nim zrobisz nie ma napędu Dvd dysku twardego nie wiele urządzeń do niego się da podłączyć

Dla mnie laptop lepszy, tableta niby wszędzie zabierzesz ale to nie to samo.

zależy do czego ci to potrzebne Officce na tablecie nie odpalisz gier nawet starszych na windowsa też

Jestes pewien tego co piszesz??

Wątpię …

Przykład:

http://www.tabletowo.pl/2013/03/16/prze … ft-office/

ta zapisz sobie w tym programie dokument w formacie docx jeśli go obsługuje a potem otwórz w MS Office

Kupuj laptop.

Miałem tablet i stwierdzam że to zabawka… smartfon zastąpi z powodzeniem tablet (moim zdaniem).

bart86 https://dl.dropboxusercontent.com/u/166 … -56-20.jpg jeszcze coś? Polaris Office również obsługuje docx. Otwierania takie pliku w MS Office nie mam możliwości przetestować bo nie posiadam w domu takiego wynalazku :stuck_out_tongue: . Powiem tak - tablet sam jest mało praktyczny, polecam się rozejrzeć za tzw. hybrydami, są z Androidem ale teraz również z Win RT jaki i pełnym Win 8. Do tableta z Androidem trzeba inaczej podjeść niż do PC - jeżeli ktoś na siłę będzie chciał zastąpić PC to mu się nie uda, fakt jest taki że tablet ma jedną zaletę - jest bardzo mobilny, laptopa ciężko np. używać jedną ręką stojąc gdzieś :P. Sam musisz wiedzieć czego chcesz bo pytanie jest typu - lepiej kupić Hammera H2 czy Lamborghini :smiley: .