Tablet czy smartfon?

Jak w temacie, jaki sesn miedzy ty a tym, podobne parametry, taki sam system - android, tylko inna wielkość ekranu :wink:

??

A poczytaj i poprzeglądaj sobie strony na Smartfonie a na komórce - zobaczysz różnice :slight_smile:

Wszystko zależy od tego do jakich zadań ma służyć urządzenie.

albo film obejrzyj, leżąc w łóżku :wink:

Dla niektórych liczy się wielkość … a dla innych zastosowanie. Mi wystarczy mój Galaxy S3, nie potrzebuję dużego ekranu by czytać czy oglądać filmy - od tego mam komputer w domu. Ale Ci co mają tytułowy Tablet też nie narzekają - sprawdzą sobie stronki, poczytają gazety nowe - większy luksus na większym ekranie :slight_smile:

Popieram. Z tabletu dzwonić raczej nie będziesz, do kieszeni też go nie wsadzisz, za to na tablecie dużo wygodniej robić cokolwiek innego niż dzwonienie.

A jeszcze wygodniej na Laptopie hehehe

Wydaje mi się ze ktoś kto pyta o takie rzeczy, nie ma zastosowania dla tych urządzeń. poza zabawą.

Swego czasu jeździłem sporo pociągiem przez Polskę. i zabawne jak wyglądają relacje ludzi.

po 40 pasezorowie, często rozmawiali dyskutowali itp. a młodzi wyjmowali swe telefony smatrfony, najśmieszniejsze były laptopy jak nawet na film nie starczała bateria. i zero komunikacji ze sobą heheh.

Najbardziej lubiłem ze starszymi babciami jeździć, one zawsze miały jakieś ciekawe Historie. :smiley:

Jak chcesz podzwonić, powysyłać SMS/MMS czy przeprowadzić wideorozmowy po GSM to nie możesz kupić tabletu.

Tablet i smartfon wląsciwie to samo tylko inna wielkość ekranu

To najlepszym wyborem będzie przenośna konsola do gier, PSP czy coś w tym stylu :slight_smile:

Cześć,

Raczej nie to samo. Każde urządzenie jest “dedykowane” do konkretnego zastosowania. Ale skoro powyższe posty niczego ci nie wytłumaczyły to nie będę dalej brnął w ten temat.

No smartfon to jednak telefon ale taki co ma ze 4 cale to już jest ok do internetu, ja osobiście mam iphona 4 i nie potrzebuję nic innego oprócz komputera

To zadzwoń z tabletu do BOK, albo wyślij SMS/MMS. Są też tablety bez 3G, tylko WiFI.

smartfon. Mam tablet i smartfon. Tabletu nie używam. lEŻY i się kurzy

Kto by tam dzwonił ze smartfona nie?

Sprawa jest prosta, jak nie masz smartfona to bym kupił własnie jego, a jak masz to kup tablet, który będzie uzupełnieniem smartfona. Fajnie by było jakby połaczyć to w jakiś ekosystem, np. jak masz iphona kup ipada itd.

Jeśli będzie używał któregoś z urządzeń do gier, przeglądania internetu itd. to polecam tablet, jednak jeśli do dzwonienia i smsowania to smartfon.

chociaż na tablecie tez można dzwonić i smsować, np. przy pomocy Skype lub GG przez Wifi.

Moim zdaniem tablety to po prostu dobry produkt marketingowy. Ludziom udało się nam wmówić, że potrzebujemy tego urządzenia do przeglądania stron, oglądania filmików czy zdjęć poza domem. Uważam więc, że posiadając dobrego smartfona tablet nie będzie nam potrzebny. Jest to po prostu dodatkowy gadżet.

Zależy do czego kto potrzebuje i z jakich aplikacji korzysta. Na dłuższą metę przeglądanie stron, czy dokumentów na smartfonie to słaba sprawa. Na smartfonie można sobie autobus sprawdzić, czy pogodę, Można sporo fajnych zastosowań do tableta znaleźć - tylko prędzej niż smartfona to myślę, że zastąpić może laptopa - w zastosowaniach mobilnych.

Moim zdaniem tablet jest lepszym rozwiązaniem, ponieważ ma większe zastosowania :slight_smile: Ewentualnie kupiłbym phablet ;D

Ale tableta nie bierzesz wszędzie ze sobą, więc do tableta musisz i tak mieć dodatkowo jakiś telefon… Imo raczej jest to decyzja:

groszy smartfon/zwykły telefon + tablet vs wypasiony smartfon