Tablet dla programu SuperMemo

Cześć,

 

chciałbym odświeżyć moją (nie)znajomość języka angielskiego :smiley: Od ukończenia studiów minęło już kilkanaście lat i dużo zapomniałem. Postanowiłem skorzystać z programu SuperMemo.

I tu pojawiły się schody - smartfona nie posiadam, mam zwykły telefon (tzw. biedafon, jak się niedawno dowiedziałem). Telefonu nie zamierzam wymieniać, ten co mam jest dla mnie wystarczająco dobry. W domu mam komputer prawie stacjonarny - stary laptop bez ekranu podpięty pod zewnętrzny monitor i klawiaturę. Nowego komputera też nie potrzebuję, staruszek Lenovo ciągle daje radę. Na placu boju został tylko tablet. W wymaganiach kilku kursów które chcę kupić jest napisane:

I tu moje pytanie do forumowiczów: jaki tablet mam wybrać? Po co jest potrzebny autofokus i w której kamerze - przedniej czy tylnej?

Mój tablet “idealny” wygląda tak:

  • ekran 10 cali,
  • modem 3G,
  • Wi-Fi,
  • system operacyjny Android,
  • głośniki po bokach a nie z tyłu,
  • wyjście na słuchawki,
  • “plecy” wykonane z antypślizgowego materiału (pocą mi się dłonie),
  • minimalny czas działania na baterii 3h/dzień,
  • kolor ciemny,
  • wygląd - nie rzucający się w oczy.

Co poza tym? Z cech nieobowiązkowych miło gdyby była możliwość posłuchania radia FM. Nie potrzebuję:

  • slotu na karty pamięci,
  • wyjścia video,
  • NFC.

Tabletu będę używał w pociągu, podczas dojazdów do i z pracy. Nie wiem też w jaką rozdzielczość ekranu mam celować: noszę okulary -4,5 dioptrii.

 

Wstępnie rozważałem zakup używanego Samsunga Galaxy Tab 2 10.1, ale tam zdaje się nie ma autofokusa.

 

Czy ktoś z was używa SuperMemo na tablecie i zechciałby podzielić się opinią na temat samego programu jak i sprzętu na którym działa?

 

Dziękuję za pomoc

 

Michał

Do ilu ??

Maksymalna kwota to 800zł.

Dell :: Venue 8 Z2580/2GB/32/Android 3G czarny

Lenovo :: S8-50 Z3745/2GB/16GB/Android 4.4 czarny LTE

 

Ale modele 8" za to z 2GB RAM ;-) 

Autofokus jest potrzebny tylko jeśli będziesz chciał korzystać ze smartfona, żeby czytać nim kody QR umieszczone w książce (dodatkowy bajer). Do zwykłej nauki z kursu (na komputerze lub na tablecie) autofokus nie jest konieczny. Potrzebny jest zwykły smartfon z androidem w wersji przynajmniej 2.2, czyli już całkiem starym. Nie wiem, co masz na myśli, pisząc “biadafon”, więc tu Ci nie doradzę :wink:

Pisząc “biedafon” mam na myśli zwykły telefon (np. SE K530i) nie będący smartfonem. Fachowo to chyba nazywa się “feature phone”.

Dzięki za odpowiedź w sprawie autofokusa, sporo mi to rozjaśniło :slight_smile: