Tablet do 500 zł

Witam. Szukam tabletu do 500zl. Wymagania:
Wielkosc ekranu 7"
Dobra bateria
W miare cienki i lekki
Dzieki za kazde info. Pozdro

Jeśli podany wyżej Samsung działa równie (mało) płynnie jak np Huawei mediapad T3 8 o podobnej specyfikacji to zdecydowanie proponowałbym dopłacić do szybszego modelu np. M5 lite. Szkoda nerwów na taki złom.

Na Androidzie 7 już 2GB RAM nie starcza?
W sumie nie jestem zbyt zdziwiony. Już na 6.0 czasami bywa za mało przy zawalonych ROMach.
2GB względnie chyba tylko na martwe 4.x można polecić, i całkiem dobrze się z tego korzystało na różnych sprzętach, zwłaszcza niektórych.
Niestety, co nowszy Android, tym większe zapotrzebowanie na pamięć.
Jeśli np. tamten Samsung ma update do nowszego systemu, to jego ściągnięcie może być różne w skutkach.
3GB na 9.0 już się robi miejscami mało u mnie, ale tak po prawdzie, użycie pamięci niby nie dociąga często do granicy 3GB.

Konkluzja jak wyżej.
Lepiej dopłacić do np. M5 Lite z 3GB RAM, bo pewnie tamten Samsung responsywnością grzeszyć nie będzie, zwłaszcza po jakimś czasie. Chyba że ktoś rozmyślnie wgra odpowiedni custom rom, jeśli jakiś dobry się trafi. U siebie już bym nawet wgrał jakiegoś custom roma w tej chwili chętnie, ale za leniwy jestem już.

Szukam tabletu 7” a każdy z was proponuje mi tablet 8"…

Bo takich za bardzo nie produkują. Jak są telefony potrafią mieć powyżej 6,5", to nikt nie kupi tabletu 7". A jak już, to jest to tania tandeta.

Szkoda kasy przy twoim budżecie na 7’’ tablet - za jakieś 50-100zł więcej kupisz 6,5’’ bezramkowca, który obszar roboczy będzie miał taki sam (a parametrowo rozklepie większość tego taniego tabletowego chłamu). Przykłady:
Motorola Moto E7 Plus 4/64GB
Xiaomi Redmi Note 8 4/64GB
REALME 6s 4/64GB