Tablet do 500 zł

Witam,

Szukam tabletu dla matki na urodziny. Musi być responsywny. Ma służyć do płynnego przeglądania internetu i aplikacji VOD (Neflix, C+ Online, Player…). Poprzedni miał 9,6 cali, nie zjeżdżajmy poniżej tego. Znajdzie się coś sensownego do 500 zł? Mile widziane linki do allegro.

To tylko ipad :wink:

E tam, wcale że nie. Zaletą Ipada jest tylko to że będzie ‘dłużej żył’. W tej cenie lepiej byłoby wybrać już jakiegoś chromebook’a albo coś w podobie.

Z nowych to tylko Lenovo i wolałbym dopłacić te 99 zł do wersji 4/64:

Zaletą Lenovo jest możliwość łatwego odblokowania urządzenia i wgrania tzw custom roma, przynajmniej w większości modeli. Miałem takiego tableta w wersji 2/64 albo 2/32, wgrałem custom roma i działało to bardzo fajnie.
Jeśli nie potrzebujecie konta google’a i nie boisz się ‘eksperymentów’ to możesz kupić dowolnego Lenovo do 500 i spróbować wgrać customa.

Dzięki za odpowiedzi. Ten Lenovo mnie zainteresował. Szkoda, że ma mniejszą przekątną niż stary. Znalazłoby się coś takiego, ale z większą przekątną?

Postaw sobie bardzo proszę, tego Lenovo koło najtańszego ipada i porównaj responsywność oraz płynność przeglądania internetu.

A gdzie znajdę nowego w cenie 500-600 zł?

Więc stoisz przed wyborem albo responsywność i płynność albo niska cena :wink:

A coś z tabletów z Andrutem w tej cenie?

W tej cenie nie ma responsywnych zapewniających płynność :wink:

Może @wasabi1084 podpowie jak jest z awaryjnością i czy warto inwestować w tego wcześniej tutaj linkowanego Lenovo.

No i co, aplikacje instalować z plików APK i infekować system?

AppGallery od Huaweia lub dowolny inny brandowany market place. Jak zcustomizowałem tableta to tak tablet funkcjonował dopóki go nie pogoniłem. Mam Nokię 5.1 z 2G ramu i Androidem 10 aosp bez usług google’a i dzielnie służy mi jako radio samochodowe i nawigacja w jednym :smiley:

To tak, jakby proponować do przeglądania internetu komputer za 10k XD

Nie znamy tej użytkowniczki, może tylko onet i przepisy ogląda XD może nie potrzebuje fejsa, instagrama, 10 innych aplikacji w tle. Autor tematu musiałby się wypowiedzieć.
Ja długo korzystałem z urządzeń poniżej 4G ramu (do Androida 8 włącznie), na Androidzie 12 miałem 4G ramu w telefonie i w zupełności mi to wystarczało. W tle chodził mi tylko Messenger.

To tylko pół cala.

Za 699:

599 ale to chyba jakaś starsza wersja:

399 od Huaweia, mam podobny w domu, super sprzęt ale bez konta google (sporo rzeczy domyślnie nie działa):

1650 zł to jest sześć razy mnie niż 10k :wink:

ale trzykrotnie więcej niż planowany budżet
za 1599 można kupić pełnoprawnego laptopa ze sporo większym ekranem, wgrać chrome os’a i będzie dłużej służył niż ten Ipad. plus też jest taki że baterie są w normalnej cenie XD przykład:

budżet to budżet, android to android, za bardzo odbiegacie od tematu, problemem androida nie jest brak responsywności a zazwyczaj zbyt mała ilość ramu do aplikacji działających w tle

Ok, zdecydowałem dołożyć jeszcze 200 zł i kupić matce Lenovo Tab M10. Dzięki wszystkim za pomoc :wink:

Decyzja błędna. O wiele lepszy jest używany, stary iPad, niż barachło z Lenovo. I piszę to jako osoba, która nie przepada za Apple.

Minimalny sprzęt, który trochę wytrzyma, i ma jako takie wykonanie i szybkość działania to Xiaomi Redmi Pad SE 11. koszt ok. 700-800zł. Lenovo jest o wiele bardziej awaryjny i gorzej wykonany.

Mam trochę lepszy procek w telefonie bo 695. Znajomy miał 680 chyba w którejś Motoroli i rzeczywiście śmigało mu to przyzwoicie.

Bzdura, lepsze otwarte względnie Lenovo niż zamknięty Ipad.

Lenovo o ile się nie mylę jest także odpowiedzialny za produkcję telefonów Motoroli a z tym nie mam najmniejszych problemów. Co więcej, jakieś budżetowo Lenovo z Androidem 4.4 u mnie działało z 6 lat aż mu bateria nie padła całkowicie.

W czym jest lepsze? W tym, że działa wolniej, zawodniej, szybciej sypie się bateria, częściej pada ekran, gniazdo i diabli wiedzą co jeszcze w tym barachle?

Znajomy ma Fiata 126p. Działa do dzisiaj. To jest dowód, na to, że to dobre auta były?

Mylisz własności systemów operacyjnych (zamknięty ipadOS vs teoretycznie otwarty Android) ze sprzętem. Tutaj cały czas mowa o różnicach w jakości mechanicznego wykonania obu tych urządzeń. One są kosmiczne.

Jeśli chodzi o samem systemy, to przy tabletach Apple i tak wypada nadal lepiej. Dopiero droższe modele z Androidem są w stanie nawiązać jakąś walkę. Sam niedawno potrzebowałem na szybko tablet do dosłownie paru bzdetów i padło na Xiaomi Pad 6 8/128GB. Da się używać, aczkolwiek rewelacja to to nie jest.
Jednak w porównaniu do tego jak są wykonane Lenovo w podobnych cenach, to już jest ósmy cud świata.

Pobieranie apk z tych stron

https://www.apkmirror.com/ tu są nawet stare wersje.