Tablet do prowadzenia notatek

Witam,
Nie wiem czy temat założyłem w dobrym miejscu, w razie co proszę o przeniesienie :wink:
Poszukuję…urządzenia, tableta, zwał jak zwał, który miałby mi służyć TYLKO do prowadzenia notatek. Robiłem research na internecie i albo znajduję takie “jednorazowe” gdzie po zapisaniu jednej strony trzeba ją wymazać albo w pełni profesjonalne tablety graficzne, które służą bardziej fotografom i grafikom komputerowym. Nie jestem w tych sprawach ogarnięty ale podejrzewam, że ktoś wpadł na pomysł żeby stworzyć urządzenie, które:
-ma planszę, po której tworzy się notatki za pomocą rysika
-gdy skończy się miejsce można “przewinąć” na następną stronę a notatki z poprzedniej są zapisane
-ma możliwość podpięcia do kompa np. za pomocą USB i zrzucenia na dysk notatek w jakimś PDFie czy tam nawet w JPEgu.

Jeżeli ktoś byłby uprzejmy podrzucić mi jakieś linki do sklepów albo producentów takich urządzeń byłbym bardzo wdzięczny :wink:

A Galaxy Note zamienia text pisany na Word - nie może być?

Niebardzo. Na studiach wszyscy cięci na telefony - jedynie właśnie albo laptopy albo jakieś tablety.

Acer Chromebook Tab 10. Ale cena wyrywa z kapci, a dostępność w PLN jest gorsza niż papieru toaletowego w PRL…

Używam obecnie tego staruszka i aplikacji S Notes. S Notes obsługuje eksport do pdf’a, a tablet obsługuje też konwersję tekstu pisanego (ja nie używam).
Na rynku jest dostępny obecnie SAMSUNG GALAXY TAB S3. Podejrzewam, że swoją rolę też spełni wzorowo.

Nawet jest już na rynku Galaxy Tab S4:


jeśli ma funkcjonalnie zastąpić Samsunga Note, to spoko opcja. Chociaż urządzenie do samych notatek za tyle zł to dość przepłacony interes.

Dokładnie, jak wspomniałem na samym początku interesuje mnie urządzenie, które służy TYLKO do prowadzenia notatek. Nie potrzebuję innych funkcji :wink:

Zobacz Wacom Bamboo Slate. Są wersje w formacie A5 i A4. Szukałem kiedyś tego, ale zwyciężył klasyczny zeszyt. Recenzja.

O i to jest coś czego mniej lub bardziej szukałem, dzięki :wink:

Fajne to! I nawet cenowo w pl nie zabija


aż chyba sam kupię, zwłaszcza że tabletami od wacoma zawsze mi się fajnie rysowało

Format A4 wydaje się bardziej sensowny niż A5. A klasyczne rozwiązanie? Czyli pisanie na normalnych kartkach czarnym długopisem lub piórem i skan? Wydaje mi się, że jest jakaś granica rozsądnej automatyzacji ludzkich działań. Oczywiście, co kto lubi i chce, tego będzie używał. :wink: