Tablet do prowadzenia notatek

(Radq124) #1

Witam,
Nie wiem czy temat założyłem w dobrym miejscu, w razie co proszę o przeniesienie :wink:
Poszukuję…urządzenia, tableta, zwał jak zwał, który miałby mi służyć TYLKO do prowadzenia notatek. Robiłem research na internecie i albo znajduję takie “jednorazowe” gdzie po zapisaniu jednej strony trzeba ją wymazać albo w pełni profesjonalne tablety graficzne, które służą bardziej fotografom i grafikom komputerowym. Nie jestem w tych sprawach ogarnięty ale podejrzewam, że ktoś wpadł na pomysł żeby stworzyć urządzenie, które:
-ma planszę, po której tworzy się notatki za pomocą rysika
-gdy skończy się miejsce można “przewinąć” na następną stronę a notatki z poprzedniej są zapisane
-ma możliwość podpięcia do kompa np. za pomocą USB i zrzucenia na dysk notatek w jakimś PDFie czy tam nawet w JPEgu.

Jeżeli ktoś byłby uprzejmy podrzucić mi jakieś linki do sklepów albo producentów takich urządzeń byłbym bardzo wdzięczny :wink:

(darek0107) #2

A Galaxy Note zamienia text pisany na Word - nie może być?

(Radq124) #3

Niebardzo. Na studiach wszyscy cięci na telefony - jedynie właśnie albo laptopy albo jakieś tablety.

(gom1) #4

Acer Chromebook Tab 10. Ale cena wyrywa z kapci, a dostępność w PLN jest gorsza niż papieru toaletowego w PRL…

(WOO7) #5

Używam obecnie tego staruszka i aplikacji S Notes. S Notes obsługuje eksport do pdf’a, a tablet obsługuje też konwersję tekstu pisanego (ja nie używam).
Na rynku jest dostępny obecnie SAMSUNG GALAXY TAB S3. Podejrzewam, że swoją rolę też spełni wzorowo.

(TomalloWK) #6

Nawet jest już na rynku Galaxy Tab S4:

jeśli ma funkcjonalnie zastąpić Samsunga Note, to spoko opcja. Chociaż urządzenie do samych notatek za tyle zł to dość przepłacony interes.

(Radq124) #7

Dokładnie, jak wspomniałem na samym początku interesuje mnie urządzenie, które służy TYLKO do prowadzenia notatek. Nie potrzebuję innych funkcji :wink:

(tomsdb) #8

Zobacz Wacom Bamboo Slate. Są wersje w formacie A5 i A4. Szukałem kiedyś tego, ale zwyciężył klasyczny zeszyt. Recenzja.

(Radq124) #9

O i to jest coś czego mniej lub bardziej szukałem, dzięki :wink:

(TomalloWK) #10

Fajne to! I nawet cenowo w pl nie zabija

aż chyba sam kupię, zwłaszcza że tabletami od wacoma zawsze mi się fajnie rysowało

(tomsdb) #11

Format A4 wydaje się bardziej sensowny niż A5. A klasyczne rozwiązanie? Czyli pisanie na normalnych kartkach czarnym długopisem lub piórem i skan? Wydaje mi się, że jest jakaś granica rozsądnej automatyzacji ludzkich działań. Oczywiście, co kto lubi i chce, tego będzie używał. :wink: