Tablet do przeglądania www i dokumentów, max 8 cali, do 600 PLN


(Dimatheus) #1

Hej,

Przymierzam się do zakupu tableta, niestety jako że jest to pierwszy taki zakup, lepiej się poradzić. Urządzenie będzie służyło do przeglądania stron www - w tym i moderacja forum, a jakże :slight_smile: - oraz publikacji w pdf.

Jeśli chodzi o parametry sprzętowe, to przede wszystkim rozmiar do maks 8 cali - modele 10,1" są zdecydowanie za duże, nie chcę laptopa zastępować taką kolumbryną. Fajnie gdyby urządzenie miało więcej niż 1 GB RAMu. Mam telefon z Andkiem i 768 MB RAMu, i niestety przy kilku zakładkach w FF potrafi się czasami przyciąć. Nie wiem, jak w tej kwestii wychodzą urządzenia z Windows 8.1 - chyba zarządzanie pamięcią jest nieco lepsze nawet przy 1 GB pamięci? Jest tak? W sumie posiadając Windows 8.1 możliwe będzie korzystanie ze standardowych rozszerzeń do FF, co w przypadku Androida nie jet możliwe. Ten drugi zaś posiada zdecydowanie większą bazę programów, więc wybór systemu nie jest taki oczywisty.

Z pozostałych kwestii slot na kartę mikroSD oraz WiFi. Modem 3G potrzebny nie jest. W domu będę korzystał z WiFi, a drodze z komórki i Hot Spota. :wink:

Dobrym wyborem wydaje mi się Samsung Tab 4 z 7-calowym ekranem i 1,5 GB RAMu - bodajże T-230. Znajdzie się coś lepszego w cenie do 600, max 700 PLN?

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Pawlo232) #2

Witaj,


(Stormiak12) #3

A może ten Lenovo?

http://www.skapiec.pl/site/cat/20/comp/10308593 . Niezłe parametry, bateria oraz przekątna 8 cali.

Dell Venue 7 oferuje= dobrą pamięć - 2 gb:

http://www.skapiec.pl/site/cat/20/comp/9907809

Z tym,że przekątna 8 cali .Cena moim zdaniem super. 

 

Raczej nie znajdzie się w tej cenie nic z windowsem. Wprawdzie są jakieś tam chińskie no name ale takich tabletów na pewno nie polecam. Raz miałem i mi się popsuł. Podobne wrażenia mają wszyscy moi znajomi. Sprzęty takie nie są dobrze wykonane.


(Dimatheus) #4

Hej,

Ostatecznie wybrałem Dell Venue 7 wg podanej przez użytkownika Stormiak12 specyfikacji - http://www.skapiec.pl/site/cat/20/comp/9907809. Co ciekawe specyfikacja swoją drogą, a na stronie Euro RTV AGD sprzedają tablet w 1 GB RAMu. Może sądzą, że klient nie zauważy? :wink: W każdym razie w x-komie wersję 2GB spokojnie zamówiłem. Wielkie dzięki za pomoc!

Pozdrawiam,

Dimatheus