Tablet jako nawigacja do ciężarówki do 1000 zł

Siemanko,

teściowa poprosiła mnie o pomoc w wyborze prezentu dla teścia.
Na pewno ma to być nawigacja do ciężarówki.

Budżet do 1000 zł.

Rozważam opcję zarówno samej nawigacji jak i zakupu tabletu + programu
Wyświetlacz 8-10 cali.
Tu moje wątpliwości. Czy ktoś z takich rozwiązań korzysta? Jak się to sprawdza?

Co byście polecili?

Ja bym jednak zapytał na forum dla transportu/tirowców - na 100% mają jakieś sprawdzone rozwiązania. Nie kojarzę nikogo z tego forum, kto się chwalił, że jest kierowcą ciężarówki.

Nie tablet! Kup gotową nawigacje i najlepiej najpierw zapytaj na jakimś forum zrzeszającym kierowców lub na grupach na FB. Brat jeździ busem to wiem że żadna ogólnie dostępna nawigacja ze sklepu z aplikacjami to kiepski wybór.

1 polubienie

Nawigacja w celach zawodowych to ma być nawigacja przez duże “N”. Dedykowany sprzęt z adekwatnym softem i właściwym mocowaniem, żadnej amatorki.

każdy tablet jest dobry jako nawigacja GPS , należy dokupić płatna nawigacje dla samochodów ciężarowych , ponieważ różni się od nawigacji dla samochodów osobowych. I przyjemnej podróży

Nie, nie każdy. Nawigacja potrzebuje wyprowadzenia na antenę.

1 polubienie

To ma być do ciężarówki.
Ewentualny tablet musi mieć GPS wiadomo, że lokalizacja musi działać.
Jakie programy wówczas są polecane?

Tomtom, IGO primo. Te dwa znam i są na pewno polecane w gronie kierowców. Dobrym pomysłem jest też zrezygnowanie z andka i kupienie czegoś pod windows ME. Sporo nawigacji jest właśnie na ten system a nie to co jest obecnie w “modzie”

Ja bym chyba jednak brał porządną profesjonalną nawigację do ciężarówek a nie bawił się w tablety, które mogą bywać problematyczne

8-10 cali -kolego a przepisy dopuszczją chyba 7cali na przednie szybie ? Kolega ma tablet samsunga i wrzuciłem mu tam iGO Truck i chwali .Funkcje nie sa tablecie a w mapie i programie do mapy.

Do ciężarówki dedykowane są navi 7calowe. Tablet “dziesiątka” zajmie Ci więcej miejsca na szybie co nie jest wskazane ze względów bezpieczeństwa - po prostu ogranicza widoczność.
Dobra nawigacja 7calowa powinna wystarczyć np. VORDON 7 (HD Europa) z dobrym pokryciem map na całą Europę no i wyjdzie znacznie taniej.