Tablet ładuje się tylko jak jest wyłączony

Rok temu moja siostra dostała tablet kiano 3g ms z Windows 8.1, po jakimś czasie właśnie tablet przestał się ładować gdy był włączony, wgrałem nawet Windows 10 i nic się nie zmieniło, fajnie by było jakby ktoś mi podsunął co zrobić, aha i zaznaczam że port na microUSB wygląda na nie uszkodzony oraz że próbowałem na różnych ładowarkach

Czesc czy udało ci się rozwiązać problem?
Mam tą samą przypadłość ;-/ z kiano!

Zasilacz
Kabel
Układ zasilania na płycie.

  1. Kable 100%
  2. Gniazdo pozwala podłączyć wszelkie urządzenia OTG - (Mysz, Pen itp)
  3. ładowanie tylko jak tablet jest wyłączony.
  4. Obstawiam bardziej jakąś kwestie programową.

Może, ale w/g mnie to bardziej sprzęt. Serwis i zadaj pytanie.

Serwis Kiano nie potrafi odpisywać na pytania :slight_smile: tylko prosi o przysłanie urządzenia. Problem jest spotykany nie tylko w Kiano ale w innych tabletach z Windows. Możliwość ładowania tylko na wyłączonym…

Nie jestem specjalistą po tabletach, ale to raczej nie system, ale w technice wszystko możliwe…

Edit:

Teraz gdybam, wygląda, że system (układ) zarządzający energią na płycie (może i system operacyjny) nie daje rady z jednoczesnym zasilaniem, czyli (ładownie + tablet) i jak masz tablet włączony, nie ładuje, bo musi być zasilanie tableta - czyli możliwe, że akumulator ma problem i za dużo pobiera mA lub coś z elektroniką na płycie, a może i system?

System na nowo zainstalowany - wszystkie urządzenia wykryte przez windows 8.1, Kiano nie daje wsparcia dla tego modelu na stronie nie ma sterowników. HUB USB działa wykrywa Pamięci urządzenia OTG… Dziwne działa z tym ładowaniem, ale ze komputer w żadne sposób go nie wykrywa to w ogóle zastanawia…

Oddałem tablet do serwisu Kiano, padł układ ładowania