Tablet LENOVO A3500-FL - Problem z WIFI

Witam.

 

Mam taki problem z tabletem od dłuższego czasu, chyba od nowości, że słabo łączył się z internetem (po wifi). Wcześniej było to tak, że łączył się dopiero po długim czasie, teraz w ogóle. Próbowałem resetować router nawet do ustawień fabrycznych, resetować tablet do ustawień fabrycznych, ale nie poskutkowało to. Dodam, że sam router jest sprawny, konfiguracja również nie powinna być zła, a w domu mam trochę sprzętu, które głównie łączy się po wifi: trzy telefony z androidem, xbox one oraz laptop, jedynie tablet ma problem z połączeniem. To co mogę napisać od siebie, to tylko tyle, że odpada kwestia zasięgu, wadliwego routera lub konfiguracji (chociaż jeśli da się coś w tej kwestii zmienić, to powiedziałbym, że moim zdaniem na 70% konfiguracja nie ma nic do tego). Szyfrowanie oczywiście WPA/WPA2, samo Wifi jest określone jako “WLAN” (chociaż nie powinno mieć to większego znaczenia).

 

Parametry Tableta:

 

Nazwa: Lenowo A3500-FL,

Android: 4.2.2

Wersja jądra: 3.4.67

Numer komplilacji: A3500FL_A442_01_29_150325_BG

Możesz zrobić próbę z wyłączonym szyfrowaniem na routerze oraz z odłączonymi innymi urządzeniami WiFi. Możesz też sprawdzić sytuację jak z innymi sieciami na innych routerach, czasem zdarza się bowiem kiepska kompatybilność karty z routerem.