Tablet Lenovo - jak mogę z niego zadzwonić?

Kupiłem tablet Lenovo Tab2 A10-30, który ma możliwość korzystania z karty GSM - główne jego zastosowanie miało być takie, bym mógł z niego dzwonić. Tymczasem okazuje się, że póki co nie mogę tego robić.

Problem jest taki: Tablet ma Android 5.0, a aby ściągnąć standardową apkę z Google Play do dzwonienia, teraz potrzebny jest (wg. tego co widzę w Google Play) minimum 6.0. Tabletu nie można zaktualizować do nowszej wersji, a support firmy Lenovo to po prostu dno, podobnie jak support sprzedawców (co ciekawe, to największe firmy na rynku sprzedające sprzęt elektroniczny) - każdy rozkłada ręce i odsyła do drugiego, kompetencje i wiedza zerowa, podają telefony gdzie mam dzwonić, które jednak są już dawno nieaktualne, i muszę “po omacku” szukać telefonu w necie, co i tak na nic się zdaje z ww. powodów.

Ostateczny cel jest taki, bym mógł wreszcie korzystać z tabletu jak z telefonu, a nie ma na niej pre-instalowanej apki do dzwonienia. Telefon jest w sieci Plus.

Czy możecie coś poradzić, np. jaką apkę ściągnąć tak, bym miał mozliwość dzwonienia z tabletu? Dzięki.

Masz slot na kartę sim ale ona jest tylko do przesyłania danych (internet). https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-Android-based-Tablets-and/Tab2-A10-30-voice-call/td-p/3532309

Ten tablet nie obsługuje karty sim w funkcji telefonu (dzwonienia).
Jak chcesz z niego dzwonić to chyba jedynie skype

Ja jestem zawsze zdania iż przed kupnem sprzętu należy zasięgnąć informacji i jego potencjalnych możliwości.
W wymienionym powyżej tablecie możesz jedynie próbować z różną masą aplikacji jedne zadziałają,inne zaś nie.

Na tym modelu tabletu nie ma możliwości dzwonienia bo nie ma modemu gsm,tylko zwykły modem do przesyłu danych i nie ma znaczenia co byś nie zainstalował to nic z tego(dzwonienia).

nie ma znaczenia co byś nie zainstalował to nic z tego(dzwonienia).

Cztery litery - voip